Rezultate te kerkimit per termin: +Autorizimi

Total: 828
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.455Z

Ndryshimet në Kodin e Procedurës Penal/ Autorizimi për arrestimin e deputetëve. Përgjimet, si do të realizohen

Në rast se një avokat apo prokuror nuk është i pranishëm gjatë zhvillimit të procedurave gjyqësor pa ndonjë shkak të arsyeshëm ose pa të drejtë pengon apo vonon procedimin normal të seancave gjyqësore, Gjykata ka të drejtë ta dënojë me gjobë deri në 50 mijë lekë. Ky është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.391Z

Berisha: Autorizimi i operatorit serb, fut Serbinë në Kosovë

Autorizimi i një operatori mobil serb "MTS", në veri të Mitrovicës, pos nga Lëvizja Vetëvendosje!, po cilësohet i dëmshëm edhe nga subjekti tjetër opozitar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Në një konferencë për media të martën, anëtarë i kryesisë së kësaj partie, Anton Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.247Z

Shpërblimet e mësuesve, Dobrusha: Ministria e ka fondin, pritet autorizimi nga Qeveria

Pas 11 muajsh Konfederata e Sindikatave të Pavarura ka nënshkruar kontratën kolektive për 35 mijë mësues me Ministrinë e Arsimit. Kreu i kësaj sindikate Xhaferr Dobrusha tha sot se mësuesve iu takon me ligj shpërblimi i fundvitit me minimumi 10 mijë lekë të reja, edhe pse kanë 3 vjet q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.050Z

Rregulla të reja dhe pagesë për udhëtimet pa viza në BE

Komisioni Evropian ka propozuar një sistem të ri evropian informacioni dhe autorizimi (ETIAS) për udhëtimet, në thelb të të cilit është edhe një pagesë në kufi. I quajtur shkurt ETIAS, sistemi synon forcimin e kontrollit dhe të sigurisë për udhëtarët pa viza. Ideja u propozua që n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.997Z

Taksat dhe tarifat që do të përdoren për shërbimin e licencimit

Tarifat e shërbimeve të QKL-së janë 100 lekë për rastet e licencimit, për ndryshime në titullin e licencës që kanë të bëjnë me kriteret e licencimit. Ndërsa për shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së licencës dhe për ndryshime që nuk kanë të bëjnë me kriteret e licencimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.978Z

PD e PS konsensus per Meten

/ / Sipas rregullores gjate seances se paradites do te votohet ne menyre te fshehte raporti i Keshillit per Rregulloren Mandatet dhe Imunitetin i cili i rekomandon Parlamentit dhenien e autorizimit per fillimin e ndjekjes penale ndaj deputetit Ilir Meta. Gazeta boton s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.740Z

Licencat tani vetëm në një qendër

05/06/2009  Marrja e vendimit shkon nga 10 ditë deri në 60 ditë në rastet e sigurisë kombëtare Hyjnë në fuqi rregullat e reja për marrjen e lejeve dhe licencave Duke nisur nga ky muaj, licencat dhe lejet për të gjitha aktivitetet private do të merren në një qendër të re l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama