Rezultate te kerkimit per termin: +Avokatet

Total: 1674
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.732Z

Amnesty International per avokatet e kercenuar

Amnesty International per avokatet e kercenuar E enjte 21 Mars 2013 1007 p styletext-align justify p Amnesty International per avokatet e kercenuar Ne nje raport te ri te organizates Amnesty International thuhet se avokatet mbrojtes ne Kaukazin Verior te Rusise jane te frikesuar shpesh te k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.162Z

Protestojne avokatet

Ndërsa mbështesin luftën ndaj korrupsionit në të gjitha nivelet, komuniteti i avokatëve kundërshton arrestimet në territorin e tyre. Në përfundim të një takimi, ku u diskutua se sa te mbrojtur jane ata ne marrëdhenien avoka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.243Z

Avokatet kundershtojne ndalimin

brbrSapo deputet kane mberritur ne Drejtorine e Policise avokatet mbrojtes e kane konsideruar ndalimin te paligjshem Vladimir Meci mbrojtjes i Tom Doshit tha se do ti kerkoje Gjykates se Larte lirimin e menjehershem te klientit te tijbrbr br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.123Z

Banda e Durresit, zevendesohen avokatet e Lul Berishes

Trupi gjykues i Bandes se Durresit zevendeson avokatet mbrojtes te Lulzim Berishes. Ndryshimi i strategjise behet per te disiplinuar avokatet, te cilet per gati dy vjet po behen shkak per shtyrjen e seancave gjyqesore. Pervec mungeses se te gjithe te pandehurve, ne sallen e gjyqit mungon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.423Z

Avokatet: Te perjashtohet trupa gjykuese

Avokatet kerkojne perjashtimin nga procesi ndaj Arben Segjinit, Avni Koldashit dhe Ilir Kumbaros te trupes gjykuese pasi sipas mbrojtjes te njejtet gjyqtare kane shqyrtuar edhe masen e sigurise se Kumbaros dhe per kete ka papajtueshmeri ligjore. Nje jave pasi kjo trupe dha arrest me burg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.148Z

Avokatet braktisin te penduarin Adriatik Coli

TIRAN- Ne kohen kur pritej qe avokatet mbrojtes te 15 te pandehurve te bandes se Durresit te paraqesin provat e tyre shkresore dhe me pas te jepen konkluzionet e prokurorise dy mbrojtesit ligjor te te penduarit Dritan alias Adriatik Coli japin doreheqje duke lene vrasesin e tete personave pa mbroj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.291Z

Avokatet kundershtojne projektligjin

Tirane - Forumi i avokateve te Shqiperise ka kundershtuar dje projektligjin per avokatine, duke e cilesuar ate si nje varesi nga organi i akuzes. Kryetari i ketij forumi, Idajet Beqiri ben me dije se nuk jane marr mendimet e tyre per kete projektligj, por nga ana tjeter ata nuk jane njohur me ndrysh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama