Rezultate te kerkimit per termin: +Avokatin

Total: 4185
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.153Z

Alarm policisë se humbi avokatin

Humb lidhjen me avokatin e tij, anglezi çorienton hotelin. Ngjarja ndodhi dje në një hotel në rrugën "Xhorxh Bush", në Tiranë, kur sportelisti i hotelit luksoz ka kërkuar ndihmën e policisë, pasi kishte probleme me një shtetas të huaj. Forcat e policisë mbërritën menjëherë pranë ad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.403Z

Lulzim, mos gënje avokatin!

Nga Mero Baze Ajo që po i ndodh Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës, është pak a shumë, ajo që u ndodhte shpesh delinkuentëve shqiptarë në Perëndim, në vitet 90-et, që akuzoheshin për trafiqe apo vrasje. Kur ata gjenin një avokat perëndimor, fillonin gënjenin avokatin, pasi e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.341Z

Debat per Avokatin e Popullit

brbrNdryshimet ne ligjin per Avokatin e Popullit kane sjelle debate ne Komisionin e Ligjeve mes institucionit qe drejton Igli Totozani dhe deputeteve te mazhorances Ministria e Drejtesise ka mbrojtur draftin si nje projekt qe forcon pavaresine e institucionit duke e lene ne dore te Kuvendit masen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.698Z

Ligji për avokatin, Totozani debaton me Xhafajn

Komisioni i Ligjeve Ndryshimet në ligjin për institucionin e tij kanë përplasur sërish Avokatin e Popullit, Igli Totozani, me deputetët në Komisionin e Ligjeve. Shkak i përplasjes u bë pretendimi i avokatit se nuk ishte vënë në dijeni për ndërhyrjet e fundit që mazhoranca i kishte bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.283Z

Hagë, Karaxhic refuzon avokatin

HAGE- Radovan Karaxhici ka sfiduar përmes një mocioni, emërimin e avokatit mbrojtës nga Gjykata Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë. Kjo e fundit emëroi avokatin e Karaxhiqit, pasi ky me justifikimin e vetëmbrojtjes po shtynte panevojë procesin gjyqësor. Karaxhiqi nuk është dakord me e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.902Z

BE Votoni Avokatin e Popullit

/ / Prej disa muajsh Ermir Dobjanit i ka perfunduar mandati. Per shkak te mosarritjes se konsensusit dhe 84 votave ne Kuvend ky institucion drejtohet nga nje prej komisionereve. Nje dite pasi Komisioni i Ligjeve vendosi ti dergoje seances parlamentare emrat e gjashte kandid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.749Z

Kandidatura për Avokatin e Popullit, PD: Përzgjedhje politike

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike ka zhvilluar sot seancën dëgjimore me kandidatin për Avokatin e Popullit, Igli Totozani.   Deputetët e mazhorancës në komisionin janë shprehur skeptikë në lidhje me proced

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama