Rezultate te kerkimit per termin: +Avokatis

Total: 234
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.389Z

Ish-Fusha e Aviacionit i kalon Dhomës së Avokatisë, zbardhet vendimi i Berishës

TIRANË-Zbardhet Vendimi i Këshillit të Ministarvei gushtit 2013 për kalimin e 25000 metrave katror truall tek zona e ish-Fushës së Aviacionit nga Ministria e Mbrojtjes për Dhomën Kombëtare të Avokatisë. Në këtë truall sipas Kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.930Z

Gjykata cakton Maksim Haxhin dhe Fatmir Brraken per Dajtin

Mbrojtjen e Dritan Dajtit nuk e merr përsipër asnjë avokat që ndodhet në listën e Dhomës së Avokatisë në Tiranë.  Të ndodhur në këto kushte, Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë, vendosi të caktoi kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.829Z

Sequi-politikes Gjeni konsensus per reformen ne drejtesi

Gjeni konsensus për reformën në drejtësi! Ky është apeli i ambasadorit të BE-së, Ettore Sequi për klasën politikë shqiptare. Sequi i pranishëm në tryezën për përmirësimin e ligjit të avokatisë u shpreh se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.463Z

Ligji i ri i Avokatise thjeshtezohen procedurat e disiplinimit

Pritshmëritë e gjyqtarëve nga ndryshimi i ligjit të Avokatisë janë të mëdha pasi sipas tyre është zgjidhur problemi kryesor që Dhoma Kombëtare e Avokatisë kishte në marrjen e masave disiplinore ndaj avokatëve që abuzojn&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.467Z

Sanksione për avokatët që bllokojnë proceset gjyqësore

09-09-2012 / Gazeta 55 Gjyqtarët vlerësojnë ligjin për avokatinëPritshmëritë e gjyqtarëve nga ndryshimi i ligjit të Avokatisë janë të mëdha pasi sipas tyre është zgjidhur problemi kryesor që Dhoma Kombëtare e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.922Z

Simoni Gjykata e bllokuar

Pasi ka bërë dhjetëra apele për të zhbllokuar procesin ndaj Dritan Dajtit, Mariglen Muçës dhe Ergys Xhoxhajt, gjyq i cili ka shënuar rekordin e 150 seancave të shtyra, kryetari i Gjykatës së Krimeve të Rënda, Sandër Simoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.378Z

Dhoma Kombetare e Avokatise do ndertoje shkolle per avokatet

Nga data 1 tetor, të gjithë studentet apo juristet që duan të marrin liçencë avokati, do te mund të ndjekin një vit shkollë pranë Dhomës Kombëtare të Avokatisë. Por ndryshimet e ligjit per avokatine, nuk kanë të bë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama