Rezultate te kerkimit per termin: +Azem +Hajdarit

Total: 1341
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.401Z

Falangat komuniste u hakmoren ndaj Azem Hajdarit

12-vjetori i vdekjes selia blu nderon pishtarin e demokracise Partia Demokratike perkujton pishtarin e demokracise. Si cdo vit edhe kete 12 shtator selia blu perkujtoi ish-deputetin e saj duke vene kurora me lule prane memorialit qe ndodhet prane selise se Partise Demokratike. Te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.998Z

PD, vrer e shpifje ndaj Azem Hajdarit

Azem Hajdari, lideri i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, simbol i saj, vlerësohet nga Partia Demokratike pas vdekjes, ndërkohë që për vite të tëra, pikërisht kjo parti, kur Azem Hajdari ishte në të gjallë të tij, ka hedhur vrer kundër tij me shpifje nga më të ndryshmet. Kjo PD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.078Z

Basha… vrasja e Azem Hajdarit dhe Berisha

Dr. Skënder Demaliaj -Lulëzim Basha në fjalën e tij, kur shpalli kandidaturën për kryetar të PD-së tha se “unë do të mbështetem fort tek vizioni, kuraja dhe qëndresa e themeluesve, e Azem Hajdarit dhe e qëndrestarëve të tjerë”. E vërteta është se Lulëzim Basha nuk ka asgjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.334Z

Shtëpia e Azem Hajdarit

13-03-2013 / Nga Ramiz Lushaj 1. Në Tropojë, në vendlindje, prindërit jetonin së bashku me Azemin në një shtëpi trekatëshe, që vendndodhja ia bante aq të dukshme bukurinë e, prej oborrit e në ballkone të saj, të vinte n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.312Z

50-Vjetori i lindjes se Azem Hajdarit

Me rastin e 50-vjetorit të lindjes së Azem Hajdarit, pasditen e së hënës në Qytetin Studenti, në Tiranë, është zhvilluar një ceremoni në nder të tij. I pranishëm në këtë eveniment, kryeministri Sali Berish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.077Z

Protestuesit nisen për tek memoriali Azem Hajdarit

Protesta e opozitës do të zhvendoset në një vend tjetër. Pas grumbullimit tek ministria e Brendshme, protestuesit janë nisur në drejtim të memorialit të Azem Hajdarit. Ka qenë deputeti i PD-së Flamur Noka ai i cili negocioi me drejtues të policisë në mënyrë që të largoheshin Forcat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.846Z

Figura e Azem Hajdarit, sonte ne Fiks Fare

E verteta e qendrimit te PD-se ndaj Azem Hajdarit kur ishte gjalle. Si e ka vleresuar PD-ja figuren e Azem Hajdarit, te cilin e quante ushtar te turpit, ne sherbimt e sigurimit te shtetit. Si e ka zhvleresuar PD-ja figuren e Azem Hajdarit kur ishte gjalle?Kryetari i PD-se nepermjet gazete

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama