Rezultate te kerkimit per termin: +Baidas

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.464Z

Vazhdojnë trazirat në Libi

Në Libi kanë vijuar trazirat. Protestuesit janë përleshur me forcat e sigurisë për kontrollin e Al Baidas , qytet në verilindje të Bengazit. Autoritetet shendetesore kanë bërë të ditur se 23 protestues kanë humbur jetën në d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.385Z

Atentat në Jemen, vriten dhjetëra fëmijë

Të paktën 25 persona, mes të cilëve 15 fëmijë, u vranë sot gjatë një atentati me auto-bombë kundër milicisë shiite të Ansaruallahut në qendër të Jemenit. 15 fëmijët u vranë kur autobusi i tyre u përfshi nga një atentat që ndodhi në Rada, në provincën e Baidas. Në qendër t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.062Z

Libi, shtohet bilanci i viktimave në protesta

Të paktën 6 persona kanë mbetur të vrarë gjatë ditës së enjte në Bengasi të Libisë, si pasojë e përleshjeve ndërmjet manifestuesve dhe policisë. Lajmi është bërë i ditur nga televizioni Al Jazira q&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama