Rezultate te kerkimit per termin: +Bajdah

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.385Z

Atentat në Jemen, vriten dhjetëra fëmijë

Të paktën 25 persona, mes të cilëve 15 fëmijë, u vranë sot gjatë një atentati me auto-bombë kundër milicisë shiite të Ansaruallahut në qendër të Jemenit. 15 fëmijët u vranë kur autobusi i tyre u përfshi nga një atentat që ndodhi në Rada, në provincën e Baidas. Në qendër t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.377Z

Jemen, vriten 15 nxënëse dhe 10 rebelë

Rebelët shiitë në Jemen kanë njoftuar për shpërthimin e dy bombave në jug të kryeqytetit Sana, të cilat kanë goditur një autobus nxënësish, duke vrarë 25 persona ku 15 ishin  nxënës. Grupi i rebelëve i njohur si Houthis ka fajësuar Al Kaidën për sulmin në zonën Rada të pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.379Z

Jemen: Vriten 15 nxënëse dhe 10 rebelë

Rebelët shiitë në Jemen kanë njoftuar për shpërthimin e dy bombave në jug të kryeqytetit Sana, të cilat kanë goditur një autobus nxënësish, duke vrarë 10 luftëtarë dhe së paku 15 nxënës. Grupi i rebel&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.377Z

Jemen, 2 atentate me autobomba, vdesin 25 vetë, 15 janë fëmijë

25 persona janë vrarë, nga të cilët 15 janë fëmijë, në dy atentate me autobomba të ndodhura njëri pas tjetrit në qytetin Rada, në Jemen. Sulmi i parë me makinë bombë është bërë mbi një autobus shkolle duke lënë të vrarë 15 nxënës të shkollës fillore. Ndërkohë, sulmi i d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama