Rezultate te kerkimit per termin: +Bajram +Kosumi

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.702Z

Bajram Kosumi rikthehet ne politike

Aleancës Kosova e Re të martën iu bashkua ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Kosumi. Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, në konferencë për media theksoi se rikthimi i Kosumit në politikë është i nevojshëm për shoqërinë kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.201Z

Zyrtare: Bajram Kosumi i bashkohet AKR-së

Bajram Kosumi, është një profil politikani në Kosovë që mbahet mend që nga demonstratat e vitit 1981. Angazhimet e tij në partitë politike, mbahen mend nga Partia Parlamentare e deri te Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe mandati i t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.996Z

Bajram Kosumi, Rektor i ri i Universitetit të Gjilanit

Profesori i Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës, Bajram Kosumi është zgjedhur Rektor i Universitetit Publik të Gjilanit. Kosumi ka qenë kandidati më i përgatitur në garën për të udhëhequr këtë universitet. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.415Z

Kosumi marreveshje me PDK-ne

Ish-kryeministri i i Kosoves Bajram Kosumi dhe ish ministri i Tregtise dhe Industrise Bujar Dugolli te cilet dite me pare kane formuar Levizjen Qytetare Per demokraci kane nenshkruar marreveshje per koalicion parazgjedhor me PDK-ne. Sipas Telegraf Kosumi ka thene se kjo marreveshje be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.050Z

Kosumi Do kontribuoj per demokracine

Ish-kryeministri kosovar Bajram Kosumi ka deklaruar se Kosova do te mund te jete teresisht demokratike vetem atehere kur te ekzistoje teresisht shteti ligjor. Duke folur ne nje interviste per REL Kosumi ka sqaruar edhe motivet perse u largua nga AAK per te garuar me vete ne zgjedhjet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.914Z

Bajram Kosumi krijojë profilin e artikuluar prej mendimtari dhe politikani

Bajram Kosumi ka një krijimtari të pasur e të bujshme. Ai të premtën do e shpalos krijimtarinë e tij në kuadër të Panairit të Librit. Për shumë vite Kosumi punoi si publicist dhe gjatë dhjetë vjetëve do të botojë qi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.286Z

Me rastin e votimit nga Parlamenti i Kosovës të z. Bajram Kosumi, në postin e Kryeministrit të ri, Kryeministri Fatos Nano i ka telefonuar z. Kosumi, duke i uruar suksese në detyrën e tij. â€

Me rastin e votimit nga Parlamenti i Kosovës të z. Bajram Kosumi, në postin e Kryeministrit të ri, Kryeministri Fatos Nano i ka telefonuar z. Kosumi, duke i uruar suksese në detyrën e tij. "Keni mbështetjen tonë të plotë për gjithçka që po bëni në interes të stabilitetit dhe progr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama