Rezultate te kerkimit per termin: +Balerini

Total: 438
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.790Z

Balerini shqiptar në Irodio

Balerini shqiptar me famë botërore, Danilo Zeka, ka magjepsur publikun grek në një mbrëmje speciale kërcimi, të zhvilluar në skenën më të famshme greke, Irodio.Me një performancë të shkëlqyer, balerini shqiptar, u duartrokit disa herë nga publiku grek. Shfaqja e titulluar, "Mbrëmja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.542Z

Pas incidentit balerini nuk pranon të flasë

Ndonëse në këto dy ditë balerini i njohur shqiptar Kledi Kadiu ka pushtuar faqet kryesore të medias italiane, pas sulmit racist dhe ksenofob që i është bërë të mërkurën në Itali, artisti ka vendosur të mos flasë gjatë.  I telefonuar dje nga Shqipëria, Kadiu nuk ka dashur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.557Z

Ka vdekur balerini 38 vjeçar, Jonathan Oliver

Disa orë para performancës së tij finale në The Car Man at Sadler's Wells Theatre në Londër ka vdekur në një aksident trafiku balerini 28 vjeçar nga Northampton, Jonathan Oliver, raporton BBC. Sipas policisë aksidenti ndodhi në qendër të Londrës derisa balerini po voziste motoçiklet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.900Z

Vdes balerini dhe koreografi italian

Ka ndëruar jetë balerini dhe koreografi italian i spektaklit ''Amici'' Silvio Oddi. Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga mediat atje vetëm pak minuta më parë derisa Oddi ka qenë duke bërë prova. Vdekja thuhet të jetë prej infark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.605Z

Premiera: Don Kishoti, balerini shqiptar që vjen nga Italia

Mbrëmjen e 5 Prillit, në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit vjen baleti "Don Kishoti" , i interpretuar nga Hektor Budlla, balerini shqiptar i cili ka korrur sukses në Itali. Budlla ka zgjedhur Kishotin për t'iu prezantuar publikut shqiptar ,duke u ngjitur vetëm një natë në s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.680Z

Balerini më i vjetër në Britani

John Lowe po fluturon në ajër nëpërmjet një trapezi në shtëpinë e tij. Ndërsa bën lëvizjet e tij, ai ndihet sikur ndodhet përpara një publiku të madh. “Nipërit dhe mbesat e pëlqejnë mënyrën se si unë tregoj aftësitë e mia në balet. Ju mund ta imagjinoni. Por fëmijët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.967Z

Balerini rus Matvijenko, nga skenat botërore në TKOB

TIRANË- Denis Matvijenko është një prej balerinëve që solli mbrëmjen e djeshme në kryeqytet shpirtin rus. Solisti shfaqi mjeshtërinë e koreografisë ruse në dy pjesë të programit të Koncertit Gala. Së bashku me partneren

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama