Rezultate te kerkimit per termin: +Balet

Total: 743
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.778Z

"Zorba" i Kazanzaqis, balet në TKOB

Vjen për herë të parë në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit baleti me dy akte, "Zorba", me muzikë të Mikis Theodorakis dhe libret të shkrimtarit të madh grek, Nikos Kazanzakis. Ky balet i është besuar koreografisë së Arjan Sukniqit. Premiera i takon datës 25 qershor, për të vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.051Z

Traviata e Verdit vjen si balet

Traviata e Verdit vjen si balet E hene 04 Mars 2013 1421 p styletext-align justify Traviata e Verdit vjen si baletAjo eshte nder veprat me te famshme te Xhuzepe Verdit e si e tille eshte ngjitur dhe ringjitur ne skenat boterore nder vite Madje edhe skena shqiptare e operes ne historikun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.958Z

Preljocaj sjell të shkuarën në balet

Angjelin Preljocaj mbërrin sot në Tiranë për premierën e dy shfaqjeve të tij që do të ngjiten nesër premierë në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit Angjelin Preljocaj mbërrin sot në aeroportin Nënë Tereza rreth orës 11.05. Ky është udhëtimi i dytë drejt Shqipërisë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.808Z

Foto: Balet brenda Kryeministrisë, Kerni: E pa imagjinuar më parë

Të shtunën në mbrëmje në Qendrën për Hapje dhe Dialog, brenda në godinën e Kryeministrisë u prezantua libri i Rudina Xhungës. Por ky nuk ishte i vetmi aktivitet kulturor në ambjentet e selisë së qeverisë. Fotografitë që publikoi Edi Rama në Facebook, zbulojnë një performancë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.156Z

"Temperamenti i shqiptareve prodhon sukses ne balet"

Solisti i pare i trupes se baletit te Phoenix te Arizones, Astrit Zejanti, kishte vetem nje vit eksperience si solist i pare ne Teatrin e Operes dhe Baletit, kur u largua nga Shqiperia. Vetem pak dite me pare ai u ngjit ne skenen nga ku mesoi te interpretoje balet dhe korri emocionet qe vetem vendli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.780Z

Zorba i Kazanzaqis, balet në TKOB

Vjen për herë të parë në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit baleti me dy akte, “Zorba”, me muzikë të Mikis Theodorakis dhe libret të shkrimtarit të madh grek, Nikos Kazanzakis. Ky balet i është besuar koreografisë së Arjan Sukniqit. Premiera i takon datës 25 qershor,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama