Rezultate te kerkimit per termin: +Baletet

Total: 94
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.217Z

“Rajmonda” dhe “Spartaku” risi ne TK

Dy balerinet shqiptare Leonard Ajkun dhe Astrit Zejnati ishin protagonistet e premieres se baletit te nje nate me pare ne Tirane. Njeri si korrograf dhe tjetri si balerine sebashku me grupin e baletit percollen per publikun baletet “Rajmonda” dhe “Spartaku” te cilat ishin nje risi per skene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.434Z

Nga Lashtësia në Pavarësi

Spektakli i nesërmen në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit, ora 19:00, vjen në kuadër të 100-vjetorit të Pavarësisë, nga një kërkim nëpër faqet e Muzikës Skenike Shqiptare. Në program: pjesë nga operat Lulja e Kujtimit, Borana, Fundi i golemëve, Arbëresha dhe baletet Gjergj E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.868Z

TKOB mbyll sezonin

brbrSapo ka perfunduar premieren e fundit te ketij sezoni Edhe pse me nje buxhet te vogel Teatri i Operas dhe Baletit eshte i vetmi oaz kulturor qe ka ofruar shumellojshmeri shfaqjesh Mirepo edhe pse eshte gati per tu rikonstruktuar si ndertese artistet e ketij teatri premtojne serish art dhe jo ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.669Z

Mbrëmje Gala në TKOB

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit nis sezonin artistik të vitit 2011 në datën 20 janar me një mbrëmje gala, e cila do të jetë një ndërthurje e bukur me pjesë operistike dhe ritme muzikore. Solistë, trupa e baletit dhe orkestra e operës do të interpretojnë për artdashësit e kryeq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.351Z

"Kopelia", sot premierë në Teatrin e Operës

Pas disa kohe provash, sot është nata e skenës. "Kopelia"(Coppelia), një nga baletet më të njohura të repertorit botëror, ngjitet sot, ora 19:00, si premierë në Teatrin e Operës dhe Baletit nën koreografinë e Ilir Kernit. Balerini i njohur shqiptar, është kthyer në rolin e koreografi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.412Z

Baleti "Delina" premierë në TKOB

“Delina” do te jete baleti me 2 akte i cili do te vijoje sezonin ne teatrin kombetar te operas dhe baletit. Me muzike te te artistit te madh çesk Zadeja dhe libret nga Agron Aliaj, kjo veper do te vi ne skenen e tob, premiere ne 5 mars. Ndersa dirigjimi i eshte besuar. Bujar Llap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.330Z

Rikthehet balerini Kledi Kadiu

Kthim ne ekranin e vogel per balerinin e njohur shqiptar Kledi Kadiu. Duke filluar nga 27 nentori ai do te prezantoje Step-hapa baleti. Keshtu titullohet nje program qe Rai 5 nje kanal i ri i radiotelevizionit publik do ti kushtoje baletit. Cdo te shtune ne mbremje artisti shqiptar do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama