Rezultate te kerkimit per termin: +Baleti

Total: 1016
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.149Z

Kur baleti, rrëfen gjuhën e kohës

Pesë koreografë të rinj do të ngjisin veprat e tyre në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit Trupa e Baletit të Teatrit të Operës dhe Baletit është kthyer nga Italia ku ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar “Festival internazionale della danza e delle danze&#

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.334Z

Baleti kosovar në Zürich

Trupa e Baletit e Teatrit Kombëtar të Kosovës merr pjesë në festivalin Züricher Theater Spektakel, i cili mbahet tradicionalisht në Cyrih, në fund të gushtit dhe në fillim të shtatorit. Nga Express më 02 shtator 2011 në ora 12:00 Trupa e përbërë nga 18 baletanë në Zürich do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.034Z

Leksione baleti për Amy Winehouse

Amy Winehouse i është nënshtruar tashme një kursi intensiv baleti. Këngëtarja, e cila i është rikthyer skenës me një tur ne Brazil, ka punësuar një mësuese private për te mësuar sa me shume rreth baletit, e kryesisht rreth atij klasik. Pop starja 27 vjeçare, pas suksesit te arritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.412Z

Baleti "Delina" premierë në TKOB

“Delina” do te jete baleti me 2 akte i cili do te vijoje sezonin ne teatrin kombetar te operas dhe baletit. Me muzike te te artistit te madh çesk Zadeja dhe libret nga Agron Aliaj, kjo veper do te vi ne skenen e tob, premiere ne 5 mars. Ndersa dirigjimi i eshte besuar. Bujar Llap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.138Z

Prelocaj: Baleti reflekton brendinë time

“Dasma” e Angjelin Prelocajt emocionon në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit “Dasma” baleti nën koreografinë Angjelin Prelocajt dhe muzikë të Igor Stravinskyt është ngjitur dje në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit duke emocionuar publikun. Një nga vep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.792Z

Xhensila: Baleti, endrra ime me e madhe

Megjithese e veshur me nje kostum per te kercyer beli-danc, ajo enderron nje kostum baleti dhe te behet balerine. Cdo dite, veten e mendon ne nje skene te madhe duke u duartrokitur por edhe duke falur emocione tek ata qe do ndjekin shfaqjet e saj. Kjo eshte endrra me e madhe e Xhensiles, jetimes e c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.631Z

Baleti i Puanteve ne TOB

Dy koreografet e njohur Agron Aliaj dhe Ilir Kerni, kane realizuar ne skenen e Teatrit te Operas “Dansin e Puanteve”, nje mbremje baleti kushtuar teresisht teknikes ne maje te gishtave. “Dansi i puanteve” eshte interpretuar nga balerinet e operas ne muziken e disa pjeseve te kryeveprave bo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama