Rezultate te kerkimit per termin: +Baletin +Kombtar

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.724Z

Tirana kulturore

Violinisti italian, Uto Ughi, n Tiran Violinisti italian me fam botrore, Uto Ughi, shoqruar nga Orkestra e Filarmonis s Roms do t jap n Teatrin e Opers dhe Baletit n Tiran, n datn 8 prill, ora 19:00, nj koncert me muzik nga Boccherini, Mozart dhe Paganini. Ughi ka interpretuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.422Z

...dashuria e vonuar e Zorbës

Zorba është vënë në skenë me koreografi të Lorca Massine, muzikë Miki Theodhorakis dhe libret të Nikos Kazanzakis Zorba dhe krcimi i tij njihet prej kohsh kudo n bot. T kujtojm vallzimin dhe shprthimin e aktorit hollivudian Antony Quinn n filmin me titullin “Zorba&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.364Z

E lindur për tu bërë balerinë, Akreoma Saliu: Gjuha e trupit arrin t komunikoj e t emocionoj kaq shum

Akreoma Saliu është një ndër balerinat në premtuese të gjeneratës së re shqiptare.  Ajo ka një jetë të tërë që merret me kërcimin, pasi e ka nisur rrugëtimin drejt artit që në moshën 5 vjeçare, për ta finalizuar më pas këtë ëndërr me studimet në Akademinë e Arteve. E rri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama