Rezultate te kerkimit per termin: +Baletit

Total: 4126
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.108Z

Kombetarja e baletit

brbrNe jemi nje komb Keshtu kane preferuar ta nisin cdo pergjigje balerinet e Prishtines qe kane mberritur sot ne teatrin e Operes ne Tirane Vijne per te performuar ne dy shfaqje E para do te jete La Sylphide e cila ben bashke me te miret e dy trupave te baletit ata te Prishtines dhe balerinet e Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.880Z

Paraqitje dinjitoze e Baletit Kombëtar

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës ka shfaqur të premten mbrëma para mitrovicasve shfaqjen e baletit ‘Dasma’, në kuadër të aktiviteteve që komuna e Mitrovicës ka planifikuar për shënimin e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.Ahmet Brahimaj, drejtor i Trupës së Bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.441Z

Elbasan, festival i baletit

Koreografi Gjergj Prevazi ka marre cmimin e pare ne festivalin e baletit mbajtur gjate fundjaves se kaluar ne Elbasan. Ai eshte paraqitur ne kete festival me me dy pjesë koreografike te interpretuara nga Albania Dance Teatër, dhe nga trupa e Baletit Nacional të Kosovës, ndërsa ka ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.825Z

Shfaqet suksesshëm premiera e baletit Delina

Ashtu si dhe rikthimi i Doruntins, pr t mbajtur besn nj virtut t ngritur n qiell, ndr legjendat shqiptare u rikthye n skenn ton edhe baleti “Delina” i kompozitorit esk Zadeja. 46 vite pas premiers s par t baletit, Delina e ndaluar nga regjimi socialist tashm erdhi me tr sharmin e vet his

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.078Z

Mbrëmja Gala nga Shkolla e Baletit

Shkolla e Mesme Kombëtare Koreografike (Shkolla e Baletit) organizon sonte, ora 19:00 në Teatrin e Operës dhe Baletit, Mbrëmjen Gala. Aktiviteti prezanton rezultatin e punës 1-vjeçare të talenteve të reja, nëpërmjet të cilës pasqyrohet dhe puna e pedagogëve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.712Z

Ja si duket Shkolla e Baletit pas rikonstruksionit

Para pak muajsh, për Shkollën e Baletit mund ta thoje hapur shprehjen: Çbie jashtë, futet brenda. Godina e rrënuar ndër vite ishte lënë në mëshirë të fatit, ndërkohë që aty duhet të përgatiteshin artistët e rinj të baletit. Sot situata ka ndryshuar si dita me natën dhe 230 artist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.142Z

Trupa e Baletit shkelqen ne Rome

brbrLedian e gjeni cdo mengjes ne sallen e provave ne Teatrin e Operas dhe Baletit edhe atehere kur nuk ka prova per ndonje shfaqje Kete sezon ka shkelqyer si primabalerina jo vetem ne skenen e kryeqytetit por edhe ne teatrot italiane ne skenen e Beogradit dhe ate te Malit te Zi Te gjithe e kane dua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama