Rezultate te kerkimit per termin: +Ballit +Kombtar

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Ish-të përndjekurit, nderim bashkëpunëtorëve të Mithat Frashërit

Partia e Ballit Kombtar Demokrat dhe Instituti i t Prndjekurve Politik organizuan nj ceremoni festive pr nder t veprs s Said Demnerit, me rastin e 90-vjetorit t tij t lindjes. Said Demneri sht nj nga themeluesit e Partis s Ballit Kombtar dhe nj nga bashkpuntort e ngusht i Mithat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Mukja, kuvend bashkimi i të gjithë shqiptarëve

T gjith shqiptart nuk duhet t harrojn tradhtin e komunizmit, t dnojm tradhtart e ksaj marrveshjeje prej sllavo-komunistve dhe nga ana tjetr ne duhet ta festojm kt dit t madhe t bashkimit t shqiptarve, kt kuvend t madh t patriotve shqiptar, kjo sht dit e bekuar e bashkimit t t gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.922Z

Zbulohet manifesti i Ballit Pse luftuam vetem tre muaj

e Diele 21 Shtator 20141732 pm p classwp-caption-text ete e Ballit Kombetar 1944brbrNje manifest me mbi 10 faqe i shkruar nga Mit8217hat Frasheri dhe Abaz Ermenji ra ne duart e oficereve britanike ne muajin shtator 1944 I perkthyer ne anglisht qe prej asaj kohe ai eshte pjese e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Godo: Reagimet e grekëve për ngjarjen ishin të tepërta

Partit e djathta krkojn mospolitizimin. PBK: Ishte nj aksident T djathtt reaguan dje ashpr pr sa i prket qndrimeve t prfaqsuesve t minoritetit grek ndaj aksidentit rrugor t ndodhur pak dit m par n Himar. Republikani Sabri Godo i konsideron si t teprta reagimet e pals greke n kt shtje, duke dnuar ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.739Z

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës

Prof. Xhelal Gjeçovi Në këto vite të mendimit të lirë, është shkruar e diskutuar shumë për Mukjen  dhe nuk është bërë keq, pasi përmes tyre janë ballafaquar e sqaruar mjaft probleme të diskutueshme të kësaj  ngjarje. Por, përqendrimi i vëmendjes tek Mukja duket se nuk ka qenë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.804Z

Nga Paskal Milo/ Balli, kombëtar apo tradhtar?!

Prof. Paskal Milo Gjermanët nuk arritën të merrnin nga shqiptarët atë çfarë kishin shpresuar kur në verën e vitit 1943 po përgatiteshin për të ndërhyrë në Shqipëri. Tek ata ekzistonte opinioni i gabuar se shumica e shqiptarëve nuk do të lëviznin as gishtin kur ushtria gjermane do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.098Z

Kryengritja e Postribës: Si u vetëvra në ‘46 Jup Kazazi

Nga Rezarta Delisula Kanë mundur ta shmangin nga librat e historisë, jo vetëm në vitet e regjimit komunist por edhe në tekstet e ripunuara të këtyre viteve, njeriun që organizoi të parën lëvizje antikomuniste në Shqipërinë e 1946-s, Jup Kazazin. Një histori e dhimbshme, një pers

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama