Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkani +Per

Total: 1844
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.581Z

Gjermania ka nevoje per emigrantet nga Ballkani

Transmetuar me 29072015 - 0916 Vala e emigranteve nga Ballkani ne Gjermani vazhdon Politikane e eksperte nuk po lodhen se propozuari rruge per perballimin e fluksit Pse ky preokupim tani kur problematika ka qene e njohurbr br Nga Ralf Borchard RTV Deutsc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.242Z

Ministri gjerman Azilkerkuesit nga Ballkani turp per Europen

Transmetuar me 13082015 - 2010 PUBLICITET Gjermani 13 gusht 2015 NOAal-Numri i madh i azilkerkuesve qe ka shkuar nga Ballkani gjate ketij viti ne Gjermani duket se ka acaruar mjaft ministrat e qeverise Merkel  Mjaft i ashpe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.571Z

Ballkani nuk mendon per eurolexuesin

Edicioni i gjashte i Festivalit Nderkombetar te Poezise Poeteka hap diskutimet per sfidat e letersise se Ballkanit sot per raportet e saj me fqinjet dhe me lexuesin pertej kufijve rajonale Si duhet ti prezantohet Evropes letersia ballkanike A duhet te vazhdoje te rrefeje akoma per lufterat dhe nda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.741Z

Gjermani bien kerkesat per azil nga Ballkani ne muajin gusht

0 brbr SSSAbrASS brbrRenie drastike e kerkesave per azil nga Ballkani ne Gjermani E perditshmja gjermane Tagesspiegel shkruan se javen e fundit te gushtit kerkesat per azil nga vendet e Ballkanit perendimor u pergjysmuan krahasuar me javen e pare te muajit korrikbrbr brbrDuke iu referuar te dhenave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.722Z

Steinmeier per emigrantet nga Ballkani

brbrEmigrantet pa dokumenta nga rajoni i Ballkanit qe mberrijne ne Gjermani duhet te debohen menjehere nga vendi Thirrja vjen nga ministri i jashtem gjerman Frank Walter Steinmeier ndersa fluksi i azilkerkuesve ne Gjermani vijon te rritet Ne nje interviste per gazeten Bild ai e beri te qarte se ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.716Z

Ballkani, kercenimi kryesor per sigurine europiane

Kercenimi me i madh per sigurine Europes i vjen nga Ballkani. Keshtu thuhet ne raportin e pervitshem te Inteligjences Amerikane, paraqitur para Kongresit nga drejtori i tij, Dennis Blair. Sipas raportit, sfidat kryesore per stabilitetin ne kontinentin tone do te vijne nga statusi i pazgji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.450Z

Ballkani Perendimor, memorandum per luften kunder krimit te organizuar

Nenshkruhet sot ne Rome, memorandumi i bashkepunimit ne luften kunder krimit te organizuar. Prokuroret shteteror te gjashte vendeve te Ballkanit perendimor, do te nenshkruajne sot ne Rome, Itali, memorandumin e plotesuar per mirekuptim dhe bashkepunim ne luften kunder krimit te organizuar. Nga Keshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama