Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkani +Perndimor

Total: 31
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Ballkani perndimor dhe raporti i Komisionit Europian

Komisioni Europian ,m datn 6 Nntor publikoi Raportet e Prparimit, raporte t cilat pasqyrojn rezultatet dhe zhvillimet e vitit 2007 pr cdo vend t Ballkanit Perndimor. N kto raporte, nnvizohet se korrupsioni dhe lufta kundr korrupsionit, pa mjaftueshmria e puns s institucioneve shtetrore dhe prp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Ballkani Perndimor m pran heqjes s regjimit t vizave

Komisioneri evropian pr zgjerimin, Oli Rehn, pritet t prezantoj t martn strategjin pr zgjerim t BE-s dhe sfidat kryesore t saj. N kt strategji thuhet se Komisioni Evropian duhet t filloj t ndrmarr hapa konkret pr heqjen e vizave me vendet e Ballkanit Perndimor. Por, pr t arritur n bisedimet midis sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Fille: Ballkani s’do t anashkalohet

Komisionari i posaemruar pr zgjerim i Bashkimit Evropian, Shtefan Fille, tha se sht e domosdoshme q t vazhdojn bisedimet pr zgjerim dhe se vendet e Ballkanit Perndimor, q synojn t hyjn n BE, nuk do t mbeten anash. Fille, i cili ndodhet n nj vizit n eki, u tha gazetarve, se Ballkani Perndimor, s bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

BE, Van Rompuy: Ballkani Perëndimor, përparësi themelore

Presidenti i Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuy, siguron se e ardhmja evropiane e Ballkanit sht kye pr stabilitetin e rajonit dhe synimi i tyre sht q integrimi t vazhdoj n mnyrn m efikase t mundshme. N nj intervist pr mediat kroate, Van Rompuy deklaroi se Ballkani Perndimor sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.783Z

Ballkani në BE, një realitet i pakundërshtueshëm

Dy ministra t Jashtm t Bashkimit Europian, ai italian, Franko Fratini dhe francezi Bernard Kushner, n nj letr t hapur, drejtuar Brukselit krkojn nj orientim t qart politik t Europs s Bashkuar pr vendet e Ballkanit. Shefat e diplomacive e konsiderojn 2010-n nj vit vendimtar, nse BE do t mund t&rsquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Hyseni n vizit n Gjermani

Ministri i Punve t Jashtme i Kosovs, Sknder Hyseni, nga Haga, udhton pr n Berlin, ku t premten do t takohet me ministrin e Jashtm t Gjermanis, Guido Westerwelle. Ndrkaq, m 12 dhe 13 dhjetor, ministri Hyseni do t marr pjes n konferencn e nivelit t lart t organizuar nga Instituti Aspen me titull: Dia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.431Z

Meta-Droutsas: Ballkani Perëndimor në BE brenda 2014-s

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, zhvilloi dje nj takim me ministrin e Jashtm plotsues t Greqis, Dimitris P. Droutsas. Takimi mes tyre sht zhvilluar n Athin ku Meta ka qndruar n kuadr t vizitave t tij pr n Qipro, Siri e Liban. Ministri grek ka theksuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama