Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.778Z

Gelbard:Bushi la mënjanë Ballkanin

Ish i dërguari amerikan për Ballkanin, Robert Gelbard ka kritikuar administratën e presidentit Bush, duke thënë se, në mandatin e parë ajo e kishte injoruar Ballkanin, ndërsa në mandatin e dytë ishte kryesisht e përkushtuar në Kosovë. "Gjatë disa viteve të kaluara kam qenë i shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.118Z

Rrëfimi për Ballkanin

Ekspozita e fotografive të kishave, xhamive, hamameve publike, akueduktëve, shtëpive dhe urave, që në shtetet ballkanike janë ndërtuar gjatë periudhës së Perandorisë Osmane, hapet të martën (sot), në Konakun Kneginja Milica, në Beograd. Ekspozita është pjesë e projektit “Rrëf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.315Z

Kompanitë italiane, projekte për Ballkanin

14/01/2009  Përpunimi i metaleve Eksporti imakinerive të përpunimit të metaleve, si dhe pajisje të tjera për sektorë të ndryshëm të ekonomisë janë në qendër të një projekti që Instituti italian i Tregtisë së Jashtme ka përgatitur për Ballkanin në bashkëpunim me kompa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.337Z

MIGRACIONI? SHIKONI BALLKANIN

CHRISTOPH HASSELBACH Argumenti tingëllon jo vetëm bindës, ai është edhe një formulë, për të cilin mund të merren vesh pa asnjë përjashtim të gjitha partitë politike në Gjermani dhe në vendet e tjera të BE-së në politikën e azilit: Qëllimi duhet të jetë që situata në vendet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.683Z

Gelbard: Bushi la mënjanë Ballkanin

Uashington - Ish i dërguari amerikan për Ballkanin, Robert Gelbard ka kritikuar administratën e presidentit Bush, duke thënë se, në mandatin e parë ajo e kishte injoruar Ballkanin, ndërsa në mandatin e dytë ishte kryesisht e përkushtuar në Kosovë. “Gjatë disa viteve të kaluara kam q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.970Z

Gelbard: “Bushi la mënjanë Ballkanin”

Autori i Lajmit: red.Ish- i dërguari amerikan për Ballkanin, Robert Gelbard, ka kritikuar administratën e presidentit Bush, duke thënë se në mandatin e parë ajo e kishte injoruar Ballkanin, ndërsa në mandatin e dytë ishte kryesisht e përkushtuar në Kosovë. "Gjatë disa viteve të kaluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.815Z

Gjykanovic BEte ndryshoje politikatper Ballkanin

BRUKSEL- Bashkimi Europian duhet te ndryshoje politikat e tij ne Ballkanin Perendimor dhe te behet me aktiv per te ndihmuar vendet e rajonit qe te integrohen me perendimin dhe te ruajne stabilitetin ekonomik. Ka qene kjo deklarata e kryeministrit te Malit te Zi Milo Gjykanovic i cili i beri thirrje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama