Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanit +Shqipria

Total: 161
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Shqipria pas Pavarsis s Kosovs

Jetojm n shekullin e 21 dhe dinamika e ngjarjeve e lidhur dhe me shpejtsin e prhapjes s informacionit bjn q jehona e nj akti sado i rndsishm q t jet, t mos zgjas shum gjat. Shpallja e pavarsis s Kosovs sht nj moment mjaft i rndsishm pr kombin shqiptar dhe si i till do t vazhdoj t kujtohet n histori.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

"Shqipria 1 euro" sa mir por s`mjafton!

Iniciativa e fundit e kryeminsitrit t vendit , e pagzuar me emrin Shqipria 1 euro, shihet si shtysa kryesore pr t thithur investime t reja n Shqipri. Sigurisht qllimi sht afrimi investitorve t huaj pr t investuar n vend dhe rrjedhimisht pr t krijuar vende t reja punee ndikuar n uljen e numrit t t pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Shqipria e egr: E ardhur nga t ftohtit!

Harrojeni reputacionin e keq. Ky vend i bukur, i friksuar nga historia, lutet q t eksplorohet Reputacioni i ndaluar i Shqipris, u prshkrua sfundi edhe nga A.A.Gill. Duke shkruar pr gazetn Sunday, Gill e prshkroi Shqiprin si nj Sakate e Asads, nj vend ku gjakmarrja dhe zhgjaksimi q n pamje t par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Berisha: Antarsimi i Ballkanit n BE

Kryeministri i Shqipris Sali Berisha gjat pjesmarrjes n takimin informal t Kryeministrave t vendeve t Evrops Juglindore, me tem Siguria n Evropn Juglindore n shekullin e 21, u shpreh se integrimi n BE pr vendet e Ballkanit Perndimor sht nj rikthim i tyre n gjirin e familjes t cils ata i prkasin. Prf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Kanadaja mbshtet zgjerimin e NATO-s dhe Shqipria sht n krye t lists

Kryeministri Sali Berisha ka marr mbshtetjen e plot t Kanadas n lidhje me reformat e nisura n vend dhe me prpjekjet e Shqipris pr tu antarsuar n NATO. gjat vizits s tij n Kanada, Berisha u takua me krert m t lart shtetit si dhe m prfaqsues t biznesit, t cilve u bri thirrje q t investojn n Shqipri du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.477Z

SHBA, Wallander: Thellim partneritetit me Shqipërinë

SHBA-t kan bindjen e plot se Shqipria mund t luaj nj rol t veant edhe n drejtim t integrimit sa m t shpejt t vendeve t Ballkanit Perndimor n Aleancn e Atlantikut t Veriut. Zvendsministrja e Punve t Jashtme, znj. Edit Harxhi, priti dje Zvendsasistentsekretaren amerikane t Mbrojtje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.441Z

Harxhi, takim me Zv/Asistent Sekretaren Amerikane të Mbrojtjes

Zv/Ministrja e Punve t Jashtme, Edit Harxhi, ka pritur n nj takim Zv/Asistent Sekretaren Amerikane t Mbrojtjes, eleste Wallander. Gjat takimit sht diskutuar pr bashkpunimin dypalsh n fushn e politikave t siguris dhe t mbrojtjes, situatn n rajon dhe perspektiven Euro-atlantike t Ballkanit Perndimor.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama