Rezultate te kerkimit per termin: +Ballshit

Total: 1354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.674Z

Proteste e naftetareve te Ballshit

Naftëtarët e Ballshit kanë protestuar ndaj kompanisë ARMO pasi rrezikojnë largimin nga puna tani që drejtuesit e saj kanë shpallur falimentin. Punonjësit e rafinerisë së Ballshit thonë se kompania ka shkrirë repartin zjarrfikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.680Z

Helmohet uji i Ballshit, 200 në spital

Mister shkaqet e epidemisë që nisi lehtë të dielën dhe shpërtheu të hënën pasdite Helmim masiv në Ballsh. Rreth 200 veta janë shtruar gjatë 48 orëve në spitalin e qytetit të Ballshit dhe në spitalin rajonal të Fierit me simptoma helmimi. Komuniteti i qytetit të Ballshit dhe i dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.456Z

Ylli: Banoret e Ballshit te vetizolohen

Instituti i Shendetit Publik prej dy ditesh eshte duke marre masa te vecanta ne qytetin e Ballshit pas shperthimit te epidemise nga uji i pijshem ku rreth 300 persona perfunduan ne spital. Drejtuesit e ISHP-se kane keshilluar banoret e kesaj zone qe te vetizolohen ne menyre qe te mos mundesojne pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.918Z

Ilir ela Do ti rikthej Ballshit institucionet

Aleanca per te Ardhmen Jo vetem zgjedhje lokale por zgjedhje per zgjidhje Ilir ela kryetar i PS-se se Ballshit kerkon qe me 8 maj ti riktheje partise bastionin ndersa qytetareve u premton se do tu riktheje institucionin qe sipas tij eshte keqperdorur ne kater vjet. Zoti ela ju keni lindur dhe jeni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.805Z

Shperthim ne Uzinen e Ballshit

Pakujdesia në një proces rutinë të pastrimit dhe remontit të depozitave me naftë, për pak sa nuk shkaktoi një tragjedi në Ballsh. Ngjarja ndodhi rreth orës 09:30 minuta në Uzinën e Përpunimit të Naftës, ku një depoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.196Z

Naftëtarët e Ballshit, protestë duke marshuar në Fier

800 punonjës të kombinatit të përpunimit të naftës në Ballsh kanë protestuar mëngjesin e sotëm para prefekturës Fier. Skenat e kësaj protestë kanë risjellë në mëndje protestat e firmave piramidale të vitit 1997. Thirrjet që kanë shoqëruar këtë protestë kanë qenë kundër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.027Z

Avari e rëndë nënënstacion, fshatrate Ballshit pa energji

BALLSH- Fshatrat e Ballshit kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të një avarie të rëndë në nënstacionin e Drenovës. Mësohet se avaria është shkaktuar nga një zjarr i madh që ka rënë në nënstacion, ndërsa ende nukdihen shkaqet e zjarrit. Zjarrfikëset kanë mbërritur menjë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama