Rezultate te kerkimit per termin: +Bambin

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.600Z

Prishtina, e fortë për Bambin

Sigal Prishtina ka mposhtur në udhëtim rivalin për titull, Bambin, me rezultat të thellë 73:92. Kurse, Bashkimi fitoi me rezultat të ngushtë ndaj Kosovës (V), 95:93. Nga Express më 21 shkurt 2011 në ora 12:15 Sigal Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme të dielën, pasi e ka mpo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.404Z

Kryeministri Berisha takon drejtuesit e Qendrës Spitalore italiane “Bambin Gesu”  

Kryeministri Berisha priti sot një përfaqësi të Qendrës Spitalore prestigjoze italiane “Bambin Gesu’”, të kryesuar nga Presidenti i saj, Dr. Giuseppe Profiti.   Në këtë takim, ku merrte pjesë dhe Ministrja e Shëndetësisë, zonja Anila Godo, Kryeministri Berisha s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.158Z

Sezon historik për Bambin

Eliminimi në gjysmëfinale të play-off’it nuk i ka mërzitur drejtuesit e Bambit. Përkundrazi, ata mburren me atë që bënë në këtë edicion, duke pasur parasysh krizën financiare. Madje, për kryetarin e ekipit serb nga veriu i Mitrovicës, Igor Dashiq, ky ishte sezoni më i mirë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.970Z

Në finale, Prishtina - Peja

Sigal Prishtina dhe Peja do të ballafaqohen në finalen e Kupës së Kosovës në basketboll. Bardhekaltrit në gjysmëfinale me lehtësi e eliminuan Bambin, të cilin e mposhtën me rezultat bindës, 97:64. Kurse, verdhezinjtë - të përforcuar me amerikanë - e eliminuan Trepçën, duke e mundur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.918Z

‘Katërshja e madhe’ synon Kupën

Fundjava është e rezervuar për përfundimtaren e Kupës së Kosovës në basketboll. Dueli gjysmëfinal ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bambit zgjon kërshërinë më të madhe. Bardhekaltrit e synojnë edhe këtë vit këtë trofe, por prapa nuk mbetet as ekipi serb nga Mitrovica. Mirëpo, nuk b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.800Z

Dy përforcime të reja për Bambin

Nga Express më 11 mars 2011 në ora 11:24 Bambi me seriozitet të madh i është qasur kampionatit të sivjetmë në BKT-Superligën e Kosovës në basketboll. Këtë e konfirmon fakti se ky ekip akoma po vazhdon të përforcohet me basketbollistë, ndonëse edhe gjatë afatit kalimtar me lojtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.767Z

Java e fundit

Të shtunën dhe të dielën do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së fundit vjeshtore të TechnoMarket Superligës së Kosovës në basketboll. Pas humbjes nga Trepça, Sigal Prishtina dëshiron ta përfundojë gjysmën e kampionatit me fitore ndaj Dritës të shtunën, derisa Trepça synon ta mposh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama