Rezultate te kerkimit per termin: +Bamir +Topit

Total: 3201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.300Z

Testi i parë i Bamir Topit kundër Berishës

Share Nga Mero Baze Presidenti Topi ia ka dërguar Kuvendit të Shqipërisë emrin e Sali Shehut për kandidat për kryetar të Kontrollit të Shtetit. Shehu, një ish deputet i Partisë Demokratike, pastruar nga lista si mbështetës i Bamir Topit në vitin 2009, është në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.466Z

Përse kaq nervozizëm ndaj Bamir Topit?

Share Nga Mero Baze Presidenti Bamir Topi nuk do ta ketë të vështirë të jetë tani e tutje protagonist i debatit politik në vend. Kryeministri Berisha po bën çështë e mundur ta mbajë atë prezent para shqiptarëve çdo ditë, qyshkurse ai deklaroi se ka ambicie pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.159Z

Portreti i Bamir Topit nis të sfumohet nga Berisha

Share Gazeta Shqip ka bërë një vëzhgim nëpër institucionet e shtetit shqiptar dhe ka vënë re se portreti i presidentit Bamir Topi ka nisur të zhduket nga zyrat, ose të sfumohet nga ai i kryeministrit Sali Berisha. Në disa raste portreti i Topit është hequr fare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.702Z

Rrethimi i fundit i Bamir Topit

Share Katër vjet e gjysëm pas zgjedhjes, kreu i shtetit e gjen veten më të izoluar se kurrë. Kompetenca të bllokuara, konflikt i ndezur me qeverinë, pamundësi për të influencuar proceset politike në vend. Bilanci dëshpërues i një mandati dhe dorëheqja e munguar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.705Z

Sali Berisha luftë Bamir Topit edhe me kuzhinierin

Share Armiqësia e kryetarit të qeverisë shqiptare dhe presidentit të vendit ka arritur deri në tavolinën e bukës. Sikur të mos mjaftonte retorikae ashpër dhe cinike ndaj kreut të shtetit, nënkryetar i PD-së deri në 2007, apo shkurtimi i fondeve për presidencën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.464Z

Konfirmohet formimi i partisë së Bamir Topit

Share Një nga ish-zërat kritikë brenda Partisë Demokratike për mënyrën e drejtimit të saj dhe një ndër mbështetësit e presidentit Bamir Topi, Aleksandër Biberaj, bëri të ditur në emisionin Shqip në Top Channel formimin e një partie të re të djathtë, lider

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.250Z

Zbulohet projekti i ri politik i Bamir Topit pas Presidencës

SHKRUAN: Fejzi Braushi 22-08-2011 11:22Në muajt e fundit të mandatit të tij, Bamir Topi lëkundet mes ambicieve për një mandat të dytë në Presidencë dhe planit “rezervë” për të krijuar një parti me mbështetësit e tij të djathtë. Projekti i ri politik synon të mbledhë figura

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama