Rezultate te kerkimit per termin: +Banja

Total: 770
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.664Z

Bosnjë, tërmetnë Banja Luka

BANJA LUKA- Një tërmet me magnitudë 3,6 ballë të shkallës Rihter goditi sot në mëngjes Banja Lukën, në Bosnje-Hercegovinë. Edhe pse ndërtesat e qytetit u tronditën, nuk raportohet për pasoja serioze. Epiqendra e tërmetit isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.103Z

Banja me rosakë gome

Për të gjithë fëmijët japonezë, të cilët kërkojnë një eksperiencë unike teksa lahen, banja me 1.500 rosakë gome është zgjidhja ideale. Ky koncept ka rreth 12 vjet që ka filluar të praktikohet dhe nuk ofrohet vetëm për fëmijët, por edhe për prindërit e tyre. Një shtëpi dushi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.922Z

"Banja" e Lericit në Teatrin Kombëtar

  Krejt rastësisht kjo është java e teatrit të të rinjve. Tek ish Kinema "Agimi" një koleksion i çmuar autorësh shqiptarë me dramën e mjerimit, me regji të Enton Kacës, tek Teatri i Operës dhe Baletit "Moulin rouge" ka thithur trupa të rinjsh, kurse salla e vogël e Teatrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.492Z

“Banja e fundit” në Teatrin Kombëtar

“Banja e fundit” kjo komedi dramatike e shkruar nga Roberto Lerici është shfaqur dje në skenën e Teatrit Kombëtar me regji të Gent Bejkos.Në këtë vepër, që bën fjalë për një burrë të mbyllur në një banjë publike, një intelektual i papunë, ngre “tempullin” e për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.434Z

Brukseli dhe fantazmat e Banja Lukës

Dhjetëra shoqata të viktimave të luftës në Bosnjë i dërguan në datën 9 janar presidentit të të ashtuquajturës “Serpska republika”, Milorad Dodiç dhe zyrtarëve më të lartë të këtij entiteti se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.695Z

Tifozët e Banja Lukës: Serbët e Kosovës pa bukë

Serbët e Kosovës kanë mbetur pa bukë. Këtë mendojnë tifozët e Banja Luka-s. Tifogrupi "Lesinari", gjatë një sfidë hendbolli, shpalosi një pankartë ku kërkonin ndihmë për serbët e Kosovës. "Serb&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.566Z

Nastradin Rama dhe “banja” e Bashkisë

Midis dhjetëra anekdotave për Nastradinin tregohet dhe ajo me titull: “Zëri i Nastradinit”, në të cilën thuhet: “Njëherë Nastradini hyri në banjë. Rastësisht ndodhi që në banjë nuk kishte njeri dhe ai filloi të këndojë motivin e këngës së Kaja-bashit (këngë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama