Rezultate te kerkimit per termin: +Banks +Qendrore +Ardian

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.341Z

Shqipëri-Serbi, bankat qendrore, takim për stabilitetin në rajon

Guvernatori i Banks Kombtare t Serbis, z. Radovan Jelaši, zhvilloi nj vizit zyrtare n Shqipri, me ftes s Guvernatorit Ardian Fullani. N qendr t diskutimeve n takimin e zhvilluar midis dy guvernatorve ka qen stabiliteti financiar i rajonit, ku sht theksuar se bashkrendimi i politikave t n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.405Z

Ekspertët: Ulja e normës së interesit ndikon në zhvillimin e ekonomisë

Ulja e norms baz t interesit me 0,25 pik pr qindje pritet t ndikoj pozitivisht n tregun financiar shqiptar. Ky sht mendimi i ekspertve t ekonomis, t cilt e quajn kt vendim t Banks s Shqipris, si hapi i duhur pr t nxitur zhvillimin e vendit. Ardian Civici, Ekspert ekonomie "Ulja e norms baz t in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.853Z

Ekonomia shqiptare shnoi rritje me 6%

Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani deklaroi se ekonomia shqiptare gjat vitit 2007 shnoi nj rritje prej 6 prqind. N prezantimin e raportit vjetor t BSh-s, Fullani u shpreh se "vitin 2007 ekonomia shqiptare shnoi nj rritje prej 6 prqind , inflacioni u ruajt brenda parametrave t parashkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Shqipri-Kin: Synohet rritja e bashkpunimit n sistemin bankar

Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani, zhvilloi ditt e fundit nj vizit zyrtare n Republikn Popullore t Kins me ftes t Guvernatorit t Banks Popullore t Kins, z. Zhou Xiaochuan, me t cilin diskutoi pr vendosjen e bashkpunimit institucionalisht n fushn e mbikqyrjes bankare, bn t ditur sot buri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.408Z

Banka e Shqipërisë ul normën bazë të interesit

Fullani: Vendimi, test i vërtetë për qëndrueshmërinë e ekonomisë Banka e Shqipris vendosi t ulte normn baz t interesit. Kshilli Mbikqyrs i Banks s Shqipris, n mbledhjen e radhs t zhvilluar dje, miratoi vendimin pr t ulur normn baz t interesit me 0.25 pik prqindje, duke e uar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.581Z

Zëvendëspresidenti i Bankës Botërore viziton Shqipërinë

English Version Below Tiranë, 12 janar NOA Philippe Le Houérou, Zëvendës Presidenti i ri i Bankës Botërore për Evropën dhe Azinë Qendrore fillon sot vizitën e tij të parë zyrtare në Shqipëri që do të zgjasë deri më 16 janar. Qëllimi kryesor i vizitës do të jetë filli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Ekonomia, ende e rrezikuar

Banka e Shqipris e shikon t ardhmen e vendit me optimizm t kujdesshm. Stabiliteti makroekonomik dhe financiar nuk u prekn nga kriza, por rreziqet financiare mbi ekonomin nuk jan tejkaluar plotsisht. Kto kan qen, ndr t tjera, deklaratat e guvernatorit t Banks Qendrore, Ardian Fullani, n forumin me p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama