Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Ideve

Total: 146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.794Z

Panairi i ideve krijuese

Banka Botërore dhe British Council kanë shpallur 10 projekte fituese të cilat synojnë rritjen e përgjegjshmërisë së qeverisjes vecanërisht në nivelin lokal. Programi “Panairi i ideve Krijuese” ka bërë pjesë të tij disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.876Z

Banka Botërore do të dyfishojë financimet në Shqipëri

06-10-2012 / Gazeta 55 Institucioni më i rëndësishëm financiar i globit ka vlerësuar performancën ekonomike të Shqipërisë, duke e cilësuar atë si një “histori suksesi”. Philippe H. Le Houerou, Zëvendës President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.269Z

Banka Botërore: Luftoni evazionin që të hyni në BE

Takimi me ministrin Bode: Qeveria të delegojë taksa të tjera për vendorët. Përfaqësuesja e BB, Ksenyia Lvovsky Evazioni fiskal, edhe pse është ulur akoma, mbetet gati 18 për qind dhe për Bankën Botërore ky është një tregues se lufta e qeverisë ndaj tij duhet të vazhdojë seriozisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.332Z

Tirana e ideve të vogla

***     Koloreto Cukali     Duke lëvizur nëpër qytet, ndjesia është që nuk ke më çfarë ti bësh. Horrori ka ndodhur. Në këtë genocid urban, King-kongut do ti merrej fryma, Al Kapone nuk do të gjente dot ku e ka shtëpinë, Gaudi do të refuzonte të dilte nga shtëpi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.402Z

Bota e pafund e pikturës në një Kampus Universitar!

Fondacioni “Banka e Ideve dhe Unioni i Krijuesve dhe Artistëve Shqiptarë nisin mëngjesin e sotëm në SH.L.P „Vitrina“ të frymëzojnë të rinjtë nëpërmjet botës së pafund të pikturës dhe të vën&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.448Z

Përpjekje të reja të Shteteve të Bashkuara dhe Japonisë për zgjidhjen e krizës financiare

Presidenti Bush nuk do të kërkojë miratimin e një projekt-ligji të dytë për stimulim ekonomik, megjithë sugjerimet se një hap i tillë mund të frenojë ngadalsimin ekonomik të vendit.Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Dana Perino, tha se presidenti është i hapur ndaj të gjitha ide

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.556Z

Intesa shpall "Çmimet Universitarepër Kënaqësinë e Klientit"

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Për të tretin vit, "Intesa Sanpaolo Bank Albania" në bashkëpunim me Divizionin Nderkombëtar të Bankave Filiale të Grupit "Intesa Sanpaolo" vazhdon të përfshijë studentet e u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama