Rezultate te kerkimit per termin: +Barak +Obama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.000Z

Barak Obama dhe Bota Islame

Aleksandër Biberaj Fjalimi që mbajti Presidenti i SHBA-së, Barak Oba-ma, në Universitetin e Kajros përbën një fjalim dhe moment historik për të ardhmen e marrëdhënieve jo vetëm të SHBA-së me Botën Islame, por edhe të Perëndimit  me Botën Islame. Fjalimi Obama përbën nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.326Z

Portret, kush është Barak Obama

Barak Obama do të jetë Presidenti i 44-t i Shteteve të Bashkuara. Kandidati demokrat është për ndryshim të politikës amerikan. Po kush Barak Obama? “Po qe se mes nesh është dikush që dyshon se Amerika është vendi ku mund të bëhet ndryshimi, që ka akoma dyshim në pushtetin dhe fuqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.513Z

Presidenti Barak Obama rikthehet në Uashington

Uashington - Presidenti amerikan, Barak Obama, është rikthyer mëngjesin e sotëm në Uashington pas turit të parë në Evropë dhe Azi si president i Shteteve të Bashkuara. Obama, veç Turqisë, zhvilloi dje edhe një vizitë të papritur në Irak. Gjatë vizitës së djeshme në Irak,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.621Z

Barak Obama, tani dhe markë celularësh në Kenia

Celulari, Barak Obama Në Kenia një prodhues telefonash ka vendosur që të bëjë një celular të dedikuar Barak Obamës. Uashington, 17 Janar, 12:03, NOA - Obama mania ka arritur kufijtë e të pabesueshmes. Në Kenia një prodhues telef

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.612Z

Michele dhe Barak Obama drejt ndarjes?

Michele dhe Barak Obama mund të divorcohen. Lajmi është bërë i ditur nga amerikania Globe. Sipas kësaj të fundit, Michele është duke bërë gati placket për tu larguar nga Shtëpia e Bardhë. Globe shkruan se çifti presidencial ka probleme prej disa muajsh, pasi Michele ka refuzuar dëshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.414Z

Qeveria britanike e pakënaqur nga Barak Obama

Britania e Madhe shpreh pakënaqësi për qëndrimin e ditëve të fundit të presidentit amerikan Barak Obama, lidhur me situatën në Afganistan. Ministri britanik i Mbrojtjes, Bob Ainsworth nuk kursen as sulmet e shpra kundër shefit të Shtëpisë së Bardhë, duke e cilësuar atë fajtor për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.050Z

Barak Obama kryeson ndaj Mekejnit

 Sondazhet e fundit të opinionit publik në Shtetet e Bashkuara tregojnë se kandidati demokrat për president, senatori i Illinoisit, Barak Obama është më i preferuar dhe ka epërsi ndaj rivalit të tij republikan, senatorit Xhon Mekein. Sondazhet u kryen në prag të debatit të tretë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama