Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhok +Lala

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.895Z

Bardhok Lala, intervistë me një të vdekur

Më 28 maj 1996, gazetari i Dita informacion Bardhok Lala, u hodh në një furgon, ku u rrah barbarisht. Të zhveshur dhe gjysmë të vdekur, personat e paidentifikuar që e morën me makinë të kuqe, e hodhën në Liqenin Artificial, duke e menduar të vdekur. 21 vjet më vonë, pakush e di q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.120Z

SHIK-asi kanibal kafshoi gazetarin Bardhok Lala

Transmetuar me 27052016 - 1131 Njezet vjet nga 28 maji 1996 rrefimi i ish-gazetarit te Deutsche Welle Apollon Bace Agim Shehu i kerkoi Berishes te me eliminonte br br br br Ish-gazetari i Deutche Welle dhe akademiku Apollon Bace per here te pare sjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.685Z

Rrëfimi i ish-gazetarit të DW: SHIK-asi kanibal kafshoi gazetarin Bardhok Lala

Ish-gazetari i Deutche Welle dhe akademiku Apollon Baçe, për herë të parë sjell një dëshmi të rrallë dhe të rëndë lidhur me ngjarjen e 28 majit të vitit 1996 kur politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.117Z

Rrëfimi i ish-gazetarit të Deutsche Welle: SHIK-asi kanibal kafshoi gazetarin Bardhok Lala. Agim Shehu i kërkoi Berishës të më eleminonte

Ish-gazetari i Deutche Welle dhe akademiku Apollon Baçe, për herë të parë sjell një dëshmi të rrallë dhe të rëndë lidhur me ngjarjen e 28 majit të vitit 1996 kur politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.904Z

Ish-gazetari Bardhok Lala sjell dëshmi nga varri

Në 28 majit të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.687Z

Foto: Si u masakruan Legisi, Dokle dhe gazetari Lala më 26 maj 1996

Nga Agim Rama, fotoreporter Si sot 20 vite më parë, pra më 26 maj 1996 ndodhi e para masakër elektorale në Shqipërinë postkomuniste, e cila do të shoqërohej edhe me një dhunë të pashembullt në mes të Tiranës nga një pushtet dukshëm antidemokratik. Atë ditë si kurr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.687Z

FOTOT/ Si u masakruan Ndre Legisi, Namik Dokle dhe gazetari Lala më 26 maj 1996 nga falangat e Berishës

Nga Agim Rama, fotoreporter Si sot 20 vite më parë, pra më 26 maj 1996 ndodhi e para masakër elektorale në Shqipërinë postkomuniste, e cila do të shoqërohej edhe me një dhunë të pashembullt në mes të Tiranës nga një pushtet dukshëm antidemokratik.  Atë ditë si kurrë më pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama