Rezultate te kerkimit per termin: +Bari

Total: 5652
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.166Z

'> Linje trageti Shengjin-Bari

Pas gjashte muajsh ndërprerje është rivënë ne funksion trageti i linjës Shengjin-Bari. Ky shërbim pritet te lehtësoje punën edhe ne portet e tjera te vendit, sidomos ne atë te Durrësit. Edhe vëren e kaluar linja Shengjin-Bari u shërbeu me se shumti emigranteve nga zonat e veriut, qe ki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.360Z

Përvjetori, Bari përkujton emigrantët e vitit 1991

Bari kujton zbarkimin e 20 mijë shqiptarëve, histori që askush nuk mund ta harrojë. Shqiptarët më 8 gusht të vitit 1991 u ankoruan në portin e Barit. Veprimi thonë mediat është një shembull i mirënnohjes, ndaj dhe qyteti do të marrë nga Shqipëria Medaljen e Mirënjohjes Do të qu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.092Z

Bari, arrestohet shqiptari, përdorte identitete false

Arrestohet në Bari të Italisë, një shtetas shqiptar i shumëkërkuar nga drejteëia e vendit fqinj. Për 4 vjet i riu shqiptar u ka shpëtuar prangave duke përdorur 5 identitete të ndryshme. Shqiptari me inicialet S.M akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. BARI Policia e Bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.444Z

Juventus ne krize, mundet edhe nga Bari

Pas turperimit ne Ligen e Kampioneve, Juventusi ka marre nje tjeter goditje, kete here ne Serie A. Skuadra e Ferrares eshte mundur 3-1 nga Bari, duke konfirmuar se eshte ne krize. Vendasit kaluan te paret ne avantazh me Mexhorini ne minuten e shtate. Por Juventus reagoi shpjet dhe 16 min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.314Z

Migjen Basha zyrtarizohet te Bari

brbrNje tjeter futbollist i kombetares shqiptare ka gjetur skuader te re per sezonin e ardhshem Migjen Basha tashme eshte nje lojtar i Barit 29-vjecarit i ka ardhur me ne fund leja e kalimit nga zviceranet e Lucernes por per shkak te voneses ai nuk u perfshi ne skuader nga trajneri Roberto Stelone p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.654Z

Bari arrestohet shqiptari me heroine

Një shqiptar është arrestuar në Bari, ndërsa po përpiqej të importonte në Itali 7,5 kilogramë heroinë, që arrinte në 135 mijë doza. Sipas mediave italiane ngarkesa e paketuar në 14 kuti të vogla ishte fshehur n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.577Z

Vrasësi i dy turistëve çekë, një bari i zonës?

Vrasësi i dy turistëve çekë që humbën jetën në Dukagjin dyshohet të jetë një bari i kësaj zone. Kështu kanë deklaruar burime policore për Shqiptarja.com. Pas ndërtimit të dinamikës së krimit policia ka dalë në përfundim se vrasësi është një bari i zonës në moshën 18-2

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama