Rezultate te kerkimit per termin: +Barroso

Total: 2780
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.337Z

Barroso: Thelloni reformat

Presidenti i Komisionit Europian, Hose Manuel Barroso, ka përforcuar përkushtimin e BE-së që Kosova të ketë perspektivë europiane, gjatë vizitës së tij të parë në Prishtinë.Zoti Barroso shoqërohej nga Komisioneri për Zgjerim, Stefan Fyle, zëvendëskomisioneri për Zgjerim, Stefano S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.916Z

Barroso mbështet Papandreun

Nga Express më 21 qershor 2011 në ora 14:30 Në zënkën për politikën e kursimeve të Greqisë së zhytur thellë në borxhe, presidenti i Komisionit të BE-së, Jose Manuel Barroso, bëri thirrje për unitet. Pas një takimi me kryeministrin grek Jorgos Papandreu, Barroso deklaroi në Bru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.921Z

Barroso viziton neser Tiranen

0 brbr brbrKreu i komisionit Europian Hose Manuel Barroso do te vizitoje neser Tiranen ku do te kete taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.647Z

Barroso kritika Eurozones

Presidenti i Komisionit Europian Hose Manuel Barroso ka kritikuar vendet e Eurozones per trysnite e ushtruara ndaj KE-se per hyrjen e Greqise ne eurozone. Presidenti i KE-se ka deklaruar per gazeten gjermane Bild se ne momentin qe Greqia eshte pranuar ne zonen e monedhes se perbashket keto vende ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.927Z

Barroso Vazhdoni reformat

Jose Manuel Barroso paralajmëron se blloku nuk duhet të ulë ritmet e reformave me rikthimin e rritjes ekonomike. Në fjalimin e tij të përvitshëm drejtuar shtetasve të BE-së, kreu i Komisionit Europian tha se nuk mund të ketë kthim në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.425Z

Barroso uron Presidentin e zgjedhur, Nishani

Barroso TIRANE- Presidenti i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso përshëndet zgjedhjen e Bujar Nishanit në postin e Presidentit të Republikës. Vetëm pak ditë pas zgjedhjes nga parlamenti në këtë post, dhe ende pa bërë betimin, Barroso i ka dërguar një mesazh ish ministrit të Brend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.042Z

Barroso, kritika Bullgarise per reformat

Bullgaria eshte kritikuar ashper nga presidenti i misionit europian, Hose Manuel Barroso. Gjate nje konference per shtyp te perbashket me kryeministrin bullgar ne Bruksel, Barroso deklaroi se duhen rezultate konkrete ne reformen ne drejtesi dhe ne luften kunder krimit dhe korrupsionit.&ld

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama