Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkpunim +Ekonomik

Total: 84
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Shqipëri - Serbi marrëveshje për bashkëpunimin ekonomik

Marrdhniet ekonomike Shqipri - Serbi do t hyjn n nj kapitull t ri. Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Dritan Prifti ka pritur n Tiran homologun e tij serb, z. Petar Skundric dhe kan rn dakort pr firmosjen e nj memorandumi pr bashkpunimin n fushn ekonomike. Takimi sht vlersuar nga t dy pal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.421Z

Pyetje: Zoti Kryeminister, vendi juaj ka me te vertete force per te ndalur trafikun klandestin? Kryeministri Nano: Sigurisht qe ka nje force qe ne bashkpunim me partneret evropiane dhe ne radhe

Pyetje: Zoti Kryeminister, vendi juaj ka me te vertete force per te ndalur trafikun klandestin? Kryeministri Nano: Sigurisht qe ka nje force qe ne bashkpunim me partneret evropiane dhe ne radhe te pare me vendin tuaj,Italine, te ndaloje kete industri vrasese. Tani, jo vetem qe nuk ka me asnje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Ministri Shala viziton Shkupin

Ministri i Ekonomis dhe i Financave, Ahmet Shala, nesr qndron pr nj vizit zyrtare n Shkup, me ftes t homologut nga ky vend, Fatmir Besimi. Ministrat Shala dhe Besimi, me kt rast, do t nnshkruajn Marrveshjen pr Bashkpunim Ekonomik ndrmjet dy vendeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Maroku, së afërmi investime në Shqipëri

Siprmarrja e Marokut dhe ajo shqiptare shum shpejt pritet t bashkpunojn mes tyre pr veprimtari t ndryshme biznesi. Ktij bashkpunimi do t’i paraprij nj marrveshjeje zyrtare mes autoriteteve qeveritare q pritet t realizohen s afrmi. Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjeti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Kina dhe Gjermania forcojnë marrëdhëniet

Gjermania dhe Kina duan t vendosin raportet e tyre mbi nj baz t re, deklaroi Kancelarja gjermane Angela Merkel pas nj takimi n Pekin me kryeministrin kinez Uen Jiabao. T dy vendet kan arritur marrveshje t rndsishme pr bashkpunim politik, ekonomik, kulturor dhe shoqror. Nga ana e saj Merkel i krkoi K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.467Z

Fondi i Zhvillimit: Për 2010, 110 projekte në infrastrukturë

Komisioni pr Veprimtarit Prodhuese, Tregtin dhe Mjedisin dgjoi dje raportin e Fondit Shqiptar t Zhvillimit, q u paraqit nga Drejtori Ekzekutiv, Benet Beci, mbi projektet aktuale q po financohen n infrastrukturn rrugore dhe zbatimin e tyre. N fjaln e tij prpara komisionit, Beci th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.443Z

Meta-Gruevski: Të shmangen incidentet kufitare

Shqipria dhe Maqedonia jan t gatshme pr mbajtjen sa m shpejt t komisioneve t prbashkta ekonomiko-tregtare pr zgjidhjen e incidenteve kufitare, mirmbajtjen e shenjave kufitare, menaxhimin dhe shfrytzimin e ujrave, prfshir ktu edhe Liqenin e Ohrit. Rreth ksaj problematike i kushtoi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama