Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkpunimi

Total: 430
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Protokoll bashkpunimi me Lituanin

Ministri Fehmi Mujota nnshkroi dje Memorandumin e bashkpunimit me protokoll zyrtar n mes t Ministris s Mbrojtjes t Lituanis dhe Ministris s FSKs. Ministrja e Mbrojtjes e Lituanis, Rasa Jukneviciene, e cilsoi nnshkrimin e marrveshjes si nj hap konkret drejt avancimit t bashkpunimit n fushat e siguri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Ndoka: Rishikim bashkpunimi me PD

Bashkpunimi i demokristianve t Nard Ndoks me domokratt e Berishs duket se i ka mbetur tashm Shtatorit. Kjo u vu re n fjaln e Ndoks n mbledhjen e Kshillit Kombtar t nj dit m par, ku demokristiant u mblodhn pr her t par pas humbjes s postit ministror. Zoti Ndoka akuzoi kryeministrin Berisha se rinisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Berisha apel bashkpunimi opozits

Kryeministri Sali Berisha i kathirrje opozits q t bashkpunoj lidhur me shtjen e heqjes s imunitetit, q sipas tij po pengon luftn ndaj korrupsionit. Duke vlersuar shtjen si mjaft t rndsishme, Berisha shtoi se lufta kundr korrupsionit prbn nj ndr premtimet e qeveris dhe nj kusht mjaft t rndsishm pr in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Vasili, marrëveshje me homologun serb, Milosavjleviç

Ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, ka zhvilluar nj vizit zyrtare n Beograd me ftes t ministri serb t Shndetsis, Tomica Milosavjlevi. Gjat takimit, dy homologt kan nnshkruar edhe t parin memorandum bashkpunimi n fushn e shndetsis mes dy vendeve. Sipas ktij memorandumi bashkpunim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Bregu n forumin Cransmontana

Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu, mori pjes n forumin e Cransmontana, e cili u zhvillua n Sarajev. N fjaln e saj, ministrja Bregu nnvizoi se bashkpunimi midis vendeve t rajonit t Ballkanit, ka pasur nj ndikim t veant n prafrimin e standardeve perndimore. Ky bashkpunim, i shprehur n fillimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

LSI: Bashkpunimi PD-PS i rrezikshm

Tiran (Start)-LSI ka reaguar pas hapave me t cilat Ministri i Drejtsis Enkelejd Alibeaj, Kryeministri Sali Berisha dhe bashkpuntorja e ktyre, Partia Socialiste po hedhin lidhur me Reformn n Drejtsi. Prmes nj konference pr shtyp, deputeti i ksaj 0pasrtie, Spartak Braho i vlersoi zhvillimet si t rrezi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.600Z

QKR marrëveshje me Zyrën e mbrojtjes së të dhënave personale

Zyra e Komisionerit pr Mbrojtjen e t Dhnave Personale ka nnshkruar me Qendrn Kombtare t Regjistrimit, paraditen e sotme ne ambjentet e QKR-se nj marrveshje bashkpunimi pr thjeshtimin e procedurave mes dy institucioneve. Krert e ktyre institucioneve Flora abej dhe Tom Kola, riafirmuan vendosmrin e ty

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama