Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkepunimi

Total: 5592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.932Z

Shendetesi, zgjerohet bashkepunimi me Maqedonine

Shqiperia do te zgjeroje bashkepunimin e saj ne fushen e shendetesise me vendin fqinj Maqedonine. Ministrja e Shendetesise, Anila Godo, zhvilloi nje vizite zyrtare dy ditore ne Republiken e Maqedonise, ku u diskutua ne zgjerimin e bashkepunimit mes dy vendeve ne sektorin e shendetesise. Aktualisht b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.950Z

Rinis bashkepunimi ushtarak SHBA-Kine

Pas nje nderprerjeje prej rreth 2 javesh ka rinisur bashkepunimi ushtarak mes Kines dhe Shteteve te Bashkuara. Lajmi njoftohet nga Pentagoni ku percaktohet se mes dy vendeve ka nisur dialogur per sigurine detare. Bashkepunimi mes dy vendeve u nderpre gjate tensionit mes Korese se Veriut dhe asaj t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.806Z

Bashkepunimi per sigurine

brbrBashkepunimi rajonal ne fushen e sigurise dhe mbrojtjes ishte tema kryesore e Ministerialit te Kartes se Adriatikut A5 i cili po zhvillohet keto dite ne Budva te Malit te Zi Duke folur per rendesine e ketij takimi Ministrja e Mbrojtjes e Shqiperise Mimi Kodheli tha se perballe kercenimeve te shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.820Z

Te thellohet bashkepunimi politika te mos ndikoje

12/10/2010Ambasadori kinez ne Fier FIER- Ambasadori i Republikes Popullore te Kines ne Tirane Vang Veng Ling beri mesditen e sotme nje takim pune ne Bashkine e Fierit. Ne fokus te ketij takimi ishin forcimi i marredhenieve miqesore dhe rritja e prezences se tregut kinez ne qyteti e Fierit. Momental

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.964Z

"Bashkepunimi, faktor stabiliteti ne Rajon"

Bashkepunimi me vendet e "A3" perben nje shembull per te gjithe vendet e rajonit dhe niveli aktual i marredhenieve politike mes ketyre vendeve, perben nje baze te mire per zgjerimin e metejshem, ne te gjitha fushat. Keshtu theksuan ne nje takim te perbashket mes tyre, ministri i Mbrojtjes Gazmend Ok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.079Z

Bashkepunimi ne fushen e medias

brbrShqiperia dhe Kosova do te kene tashme nje marreveshje bashkepunimi ne fushen e Medias Audiovizive Marreveshja eshte firmosur nga dy drejtuesit e institucioneve Gentian Sala dhe Adnan Mervoci Ky bashkepunim ka nje rendesine te madhe ne zhvillimin e Mediave Audiovizive per ti sherbyer sa me mire

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.410Z

Bashkepunimi me Hagen, dorehiqet Lajic

Rasim Lajic, i ngarkuari me pune per bashkepunimin mes Serbise dhe gjykates se Hages, ka dhene doreheqjen nga ky post. Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave shkak per kete vendim eshte bere deshtimi per arrestimin e Ratko Mlladic brenda vitit 2009. Bashkepunimi i Ser

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama