Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkesise +Islame

Total: 81
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.534Z

Thaci vlereson kontributin e Bashkesise Islame

Kryeministri Hashim Thaci u takua sot me kreun e Bashkesise Islame te Kosoves, myftiun Naim Ternava, ku ne qender te bisedes ishte bashkepunimi i metejshem. "Bashkesia Islame duhet falenderuar per kulturen e re te komunikimit, te tolerances fetare qe eshte kultivuar ne Kosove",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.631Z

Prishtine Bashkesia Islame Jo protestave

Kreu i Bashkesise Islame te Kosoves myftiu Naim Ternava u ka bere thirrje te gjithe besimtareve myslimane qe te mos bien pre e thirrjeve te disa organizatave joqeveritare me karakter fetar te cilat kane paralajmeruar protesta ne Prishtine per diten e premte. Myftiu Ternava tha se Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.279Z

Fyerjet per Nene Terezen, bashkesia islame fal imamin

Bashkesia islame ne Kosove vendosi te mos mbaje qendrim ndeshkimor ndaj imamit Shefqet Krasniqi, pas deklaratave te tij fyese ndaj Nene Terezes. Ne nje deklarate per Top Channel, zevendeskryetari i kesaj bashkesia tha se konsideron se deklarata e disa diteve me pare e bere nga ky instituc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.419Z

Bashkesia Islame e Kosoves denon aktin terrorist ne Frankfurt

Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Prishtine ne nje deklarate te saj i bashkohet qeverise dhe popullit te Kosoves ne denimin e sulmit mbi ushtaret amerikan. Ambasada e SHBA-ve ne Prishtine thote se populli amerikan eshte i vetedijshem se populli i Kosoves eshte gjithashtu i tronditur m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.068Z

Bashkesia Islame e Kosoves denon perdhosjen e varrezave hebraike

Kryetari i Bashkesise Islame te Kosove Myftiu Naim Ternava e denoi sot perdhosjen e varrezave hebraike ne Prishtine tri dite me pare kur persona te panjohur vizatuan kryqin e thyer nazist mbi to. Ne nje deklarate per opinion te Myftiut Ternava thuhet se eshte e ditur boterisht se hebrenjte gjate Luf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.573Z

Shkup policia ruan qetesine pas konfliktit

brbrPas incidentit te se henes kur nje grup personash hyne me dhune ne seline e bashkesise fetare islame ne Shkup ku moren vula e dokumente te tjera situata paraqitet e qete Mediat vendase raportojne se rreth 20 punonjes te bashkesise islame kaluan naten ne ambientet e brendshme ndersa policia maqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.144Z

Vehabizmi ne Maqedoni

Bashkesia Islame ne Maqedoni dhe autoritetet e rendit thone se ne vend jane te pranishme grupe radikale islamike por se ato nuk paraqesin ndonje rrezik per momentin. Kryetari i Bashkesise Islame Sulejman Rexhepi i cili grupet e tilla i cileson si levizje politike-selefiste apo vehabiste thote se ato

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama