Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.173Z

Bashkia akuzon Bashen

brbrPas debateve lidhur me lejen e dhene per ndertimin e kompleksit te pallateve prane diges se liqenit ne kryeqytet Bashkia e Tiranes akuzon kreun e demokrateve Lulzim Basha Ne nje njoftim per shtyp thuhet se Basha ka dhene kete leje ndertimi ne kundershtim me te gjitha rregullat e ligjet kur ka dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.537Z

Bashkia, padi qeverise

Bashkia e Tiranes i eshte drejtuar gjykates me nje aktpadi ndaj kryeministrit Berisha, Partise Demokratike dhe ministrit te Puneve Publike, lidhur me perplasjet e fundit mes qeverise dhe bashkise per lejet e ndertimit por edhe shpifjet qe pretendon bashkia se jane bere. Bashkia ka zgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.569Z

Plani rregullues, Bashkia nis konsultimet

Seanca Bashkia e Tiranës nisi dje seancat e diskutimeve me ekspertët për planin rregullues të kryeqytetit. Sipas kryebashkiakut Erion Veliaj, lejet e ndërtimit kanë zënë një pjesë të vogël të planit vendor, pasi do ti lihet vend urbanizimit. Synimi i planit është të çojmë shërbim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Bashkia bonus pr familjet

Tiran (start)-Nga rreth 70 familje, banesat e t cilve u prishn pran maternitetit Koo Gliozheni n Tiran, vetm 25 prej tyre bashkia e Tirans do t paguaj nj pjes t qiras. Bashkia e Tirans e ka motivuar vendimin e saj, pasi vetm kjo pjes e familjeve kishin dorzuar dokumentacionin e sakt t ligjshmris s n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.948Z

Bashkia bonus për familjet

Tiranë (start)-Nga rreth 70 familje, banesat e të cilëve u prishën pranë maternitetit Koço Gliozheni në Tiranë, vetëm 25 prej tyre bashkia e Tiranës do të paguajë një pjesë të qirasë. Bashkia e Tiranës e ka motivuar vendimin e saj, pasi vetëm kjo pjesë e familjeve kishin dorëzuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.868Z

Auditimi, bashkia padit prefektin

Bashkia e Tiranës ka bërë një kallzim penal ndaj prefektit të kryeqytetit Keltis Kruja, duke e paditur për shpërdorim detyre. Sipas akt-padisë, prefekti po kapërcen kompetencat e pushtetit qendror. Bashkia thekson se deklaratat e Krujës janë të pavërteta dhe se qëndrimi zyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.440Z

PS: Bashkia e Tiranës duhet ta ndërrojë emrin në Bashkia e Kunatit

Share Këshilltarët socialistë në Bashkinë e Tiranës kanë reaguar në lidhje me skandalet e njëpasnjëshme të këtij institucioni, që udhëhiqet nga ana e Lulzim Bashës. Kreu i këshilltarëve socialistë, Aldrin Dalipi, është shprehur se tashmë Bashkia e Tiranë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama