Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkim +Shehu

Total: 1090
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.696Z

Bashkim Shehu, Autori i vitit

Panairi Fieri 2014 Shkrimtari Bashkim Shehu është vlerësuar me çmimin Autori më i mirë i vitit, nga juria e Panairit Kombëtar të Librit Fieri 2014. Shehu është vlerësuar me këtë çmim për librin Loja, shembja e qiellit, botuar në vitin 2013. I quajtur nga kritika si një libër autobi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.116Z

Bashkim Shehu, Djali i Ish kryeministrit Mehmet Shehu

Interviste Me Bashkim Shehun, shkrimtar, Maj 2004, Barcelone Djali i Ish kryeministrit Mehmet Shehu Bashkim Shehu: Baba im, familja dhe komunizmi! Blendi Fevziu: Besoj se kjo ka qene nje periudhe jo shume e qete per ju, nisur nga shume lajme qe kane ardhur nga Shqiperia. Lajme qe lidhen me te shkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.777Z

Bashkim Shehu: Gjashtë muaj letërkëmbime me autorin bask

Qyteti bask, San Sebastiano do të ketë stafetën e kryeqytetit të kulturës evropiane në 2016. Përmes shkrimtarëve, është ndërtuar një program ekskluziv për të komunikuar kulturat e Evropës me atë baske. Janë 8 shkrimtarë evropianë të përzgjedhur, që do të kenë letërkëmbime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.106Z

Bashkim Shehu përfaqëson Shqipërinë në Ballkanika

Një roman dinjitoz për veprën më të mirë letrare të rajonit për dy vitet e fundit Bashkim Shehu me romanin “Angelus Novus” është përfaqësuesi i Shqipërisë për çmimin ndërkombëtar letrar që jepet në rajon, “Ballkanika 2007” dhe që këtë vit ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.158Z

Bashkim Shehu prezanton "Mozart me vonesë"

 Edhe pse nën petkun e veprës që "demaskon" shtresat e pasura, apo pretendimin e pronësisë së gruas nga ana e burrave, opera komike e Mozartit nuk qëlloi me fat për ata që donin ta vinin në skenë. Spiunime, hetime, burgosje, tradhti... Sapo është hedhur në qarkullim nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.213Z

Bashkim Shehu fiton Nobelin e Ballkanit

Bashkim Shehu është fitues i çmimit të madh Balkanica i konsideruar si Nobeli i Ballkanit. Në ceremoninë e mbajtur sot në Shkup shkrimtari shqiptar është shpallur si më i miri, në një garë ku merrnin pjesë emra të rëndësishëm të letrave ballkanike. Shehu fitoi çmimin e madh me ro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.684Z

Bashkim Shehu konkurron në “Ballkanika ‘08”

Shkrimtari Bashkim Shehu me romanin e tij “Angelus Novus” do të përfaqësojë Shqipërinë në konkursin për romanin më të mirë të Ballkanit për vitin 2008. Çmimi letrar “Ballkanika 2008” për fituesin e romanit më të mirë pritet të shpallet më 5 tetor në Shkup, të Maqedonis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama