Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimin +Europian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.056Z

Ukraina nënshkruan marrëveshjen me Bashkimin Europian

Liderët e Bashkimit Europian kanë nënshkruar një marrëveshje për marrëdhënie më të ngushta më Ukrainën, në shenjë mbështetje pas aneksimit të Krimesë nga Rusia. Sipas BBC, BE e nënshkroi marrëveshjen pasi shpalli të tjera sanksione ndaj Rusisë. Marrëveshja e Asociimit e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.103Z

Irani kërcënon Bashkimin Europian

Teheran, 25 korrik, NOA - Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad, i bëri thirrje Bashkimit Evropian që të heqë dorë nga sanksionet kundër Teheranit, sepse, në të kundërtën, ky i fundit do të reagojë me shpejtësi. Deklaratat e tij vijnë një ditë para takimit të ministrave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.676Z

Ky njeri po çmend Bashkimin Europian

Share Ai është një përzierje mes Vladimir Putin dhe Hugo Çavez. Kështu e përshkruan Der Spiegel kryeministrin hungarez, Viktor Orban. Njeriu që para një muaji deklaroi Jozefina Topallit se vende si Shqipëria i duhen Europës, është në qendër të furtunës. Vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.164Z

Botimi Njohuri per Bashkimin Europian

Teksa Shqiperia behet gati te futet ne Europe pa kokecarjen e vizave nevoja me imediate eshte njohja me Europen dhe institucionet e saj. Europa nuk eshte nje mit por nje organizem me funksione te percaktuara mire. Pikerisht ne njohje te bashkimit europian vjen titulli Njohuri per Bashkimin Europian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.412Z

"Shqiptarët një komb në Bashkimin Europian"

01/09/2009  Teza e kombit shqiptar Kryeministri Sali Berisha ka theksuar se shqiptarët kudo që ndodhen do të bashkohen mbi bazën e idealit europian, i cili është edhe ideali i vetë shqiptarëve. Kreu i qeverisë ka thënë se procesi i bashkimit të shqiptarëve në Bashkimin Europi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.759Z

Nuk e do anëtarësimin në Bashkimin Europian

Share Wikileaks ka nisur të publikojë disa e-maile të kompanisë së inteligjencës globale, Stratfor, një CIA- hije. Në njërin prej tyre thuhet se kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski, nuk e do anëtarësimin në BE. Sipas dokumentit, Gruevski po e përdor konflikt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.086Z

Si triumfoi Rusia mbi Bashkimin Europian

Austria nënshkroi një marrëveshje dypalëshe me Moskën, duke anashkaluar Bashkimin Europian. Gjermania në heshtje duket e lumtur me këtë. Interesat konkurruese të shteteve anëtare kanë vënë në vështirësi përpjekjet e Brukselit për politikë të përbashkët për gazin Lufta për gaz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama