Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian +Catherine

Total: 1275
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.670Z

Catherine Ashton lavdëron zgjedhjet në Kosovë

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka thënë se zgjedhjet parlamentare në Kosovë janë një hap përpara në konsolidimin e demokracisë së vendit. Dëshirojmë të falënderojmë kryevëzhguesin Roberto Gualtieri dhe Misionin Vëzhgues të BE-së për pun�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.745Z

Thaçi dhe Daçiç, të hënën takim me Catherine Ashton

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri i Serbisë Ivica Daçiç, në kuadër të raundit të ri të dialogut për normalizim marrëdhëniesh ndërmjet vendeve, nesër në Bruksel do të bisedojnë me përfaqësuesen e Bashkimit Evropian Catherine Ashton. “Të dy palët do të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.471Z

Catherine Ashton mesazh para vizitës në Serbi dhe Kosovë

BRUKSEL-Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton, javën e ardhshme e viziton Serbinë dhe Kosovën, ku pritet të takohet me zyrtarët më të lartë të dy vendeve. Pas ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.077Z

Catherine Ashton: Shqipëria progres të jashtëzakonshëm për marrjen e statusit kandidat

27-09-2012 / Gazeta 55 Ministri i Jashtëm, Edmond Panariti takon znj. Catherine Ashton, përfaqësuese e Lartë e Politikës së Jashtme dhe e Sigurisë në BENë bisedën që zhvilloi me Përfaqësuesen e Lartë për Politikën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.005Z

Kryediplomatja e BE, Catherine Ashton viziton Egjiptin

Kryediplomatja e Bashkimit Evropian i ka bërë thirrje qeverisë së Egjiptit të bisedojë me Vëllazërinë Myslimane ndërkohë që ajo po përpiqet të ndërmjetësojë arritjen e një zgjidhje për krizën politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.469Z

Fule: Kosova ka dëshmuar vizionin e saj evropian

(E plotësuar) Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka filluar sot pasdite vizitën zyrtare në Bruksel, me ç’rast edhe ka takuar Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Stefan Fule.Në takim sipas Zyrës për informim të Qeverisë, është diskutuar për zhvillimet aktuale në Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.996Z

Ashton: Kriza po vë në rrezik përparimin e mëtejshëm drejt BENga BBCPërfaqësuesja e lartë e Bashkimit evropian për Politikë të jashtme, Catherine Ashton viziton Kosovën, në ndalesën e tretë dhe të fundit në turneun e saj të parë në Ballkan. Zonja Ca

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Ashton: Kriza po vë në rrezik përparimin e mëtejshëm drejt BENga BBCPërfaqësuesja e lartë e Bashkimit evropian për Politikë të jashtme, Catherine Ashton viziton Kosovën, në ndalesën e tretë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama