Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.521Z

Kosova drejt Bashkimit Evropian

Ne Kosove, perfaqesues institucionesh e partish politike thane dje se vendimi i keshillit evropian per nisjen e negociatave per Marreveshjen e Stabilizim Asocimit me Kosoven, eshte hapi me i rendesishem per perparimin drejt Bashkimit Evropian. Ata thone se shpresojne qe deri tek nenshkrimi i marreve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.771Z

Erdoan, mesazhe Bashkimit Evropian

Në konferencën e përbashkët të organizuar pas takimit të tyre, Erdoan dha mesazhe për Bashkimit Evropian. Erdoan tha se Turqia nuk do ta shohë Bashkimin Evropian si Klub të Krishterëve, por kërkon ta shohë atë si një bashkim politik dhe social. Në vijim të fjalës së tij tha: "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.464Z

Thaci Kosova me afer Bashkimit Evropian

Ne Prishtine kryeministri i Kosoves Hashim Thaci tha sot se vendi eshte me afer Bashkimit Evropian i cili ka paralajmeruar fillimin e dialogut per liberalizimin e vizave per Kosoven dhe perfshirjen e saj ne sic thuhet marredhenie kontraktuale. Kryeministri Thaci tha se per here te pare Serbise i esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.502Z

Nikolic gjunjëzohet para Bashkimit Evropian

Presidenti serb, Tomislav Nikolic beson se viti 2016 do të jetë një tjetër vit plot sfida për Serbinë. Ai më në fund i është dorëzuar Bashkimit Evropian duke mos e kritikuar në atë dozë sikur më parë për relacionet me Kosovën. Ai ka deklaruar për FoNet, se do të jetë për shkak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.139Z

Vota serbe, pro apo kunder Bashkimit Evropian?

Nga Douglas Hamilton Serbet do te vendosin te dielen e ardhshme nese deshirojne t'i bashkohen Bashkimit Evropian apo te sakrifikojne avantazhet e anetaresimit mbi altarin e Kosoves. Nese ata votojne kunder Bashkimit Evropian ne favor te qeverise nacionaliste te vijes se ashper, atehere ata do te jen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.301Z

Shpërbërja sovjetike e Bashkimit Evropian

Nga Leonid Bershidsky, Bloomberg Vladimir Bukovski, ish-disident që jeton në Britaninë e Madhe, e ka përqasur Bashkimin Evropian me Bashkimin Sovjetik, një vend që ai e urrente dhe e luftonte - një version më i butë i tij, të jem i saktë, por ideologjik dhe jo demokratik në mënyrën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.909Z

Kermabon: EULEX nen ombrellen e Bashkimit Evropian

PRISHTINE - Misioni i EULEX-it mirepret vendimin e Sekretarit te Pergjithshem te Kombeve te Bashkuara per rikonfigurimin e UNMIK-ut, por mandati i ketij misioni do te jete nen ombrellen e Bashkimit Evropian dhe jo nen OKB-ne. Kete e deklaroi dje ne Prishtine shefi i EULEX-it, Yves de Kermabon. Ne ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama