Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkit

Total: 779
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.762Z

PDIU-ja fiton të gjitha bashkitë ku kandidoi

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet, ka arritur një rezultat spektakolar në këto zgjedhje, duke arritur të fitojë në të gjitha bashkitë që mori si zona të lira nga koalicioni i majtë i ASHE-së.Partia që drejtohet nga Shp&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.433Z

Prefekti: Bashkitë e komunat me vendgrumbullim të përcaktuar për plehrat

TIRANE- Brenda një afati 10 ditor të gjitha komunat dhe bashkitë e Qarkut Tiranë janë të detyruara të paraqesin me shkrim vendndodhjet ku depozitojnë mbeturinat urbane apo inerte. Sipas prefektit të Qarkut Tiranë, Keltis Kruja komunat apo bashkit&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.720Z

Inspekton sistemimin e trotuarevePeleshi:Më shumë fonde për bashkitë

TIRANE- Zëvendëskryeministri Niko Peleshi inspektoi punimet për sistemimin e trotuareve të Bashkisë Maliq. Një projekt ky i financuar nga Fondi për Zhvillimin e Rajoneve.  “Është iniciativa e pushtetit lokal por qeveria shqiptare nuk do t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.799Z

OSBE memorandum me bashkitë në Fier e Lushnjë për transparencë

TIRANË - Prezenca e OSBE-së, me fonde të qeverisë italiane, ka ndërmarrë një projekt për të përmirësuar llogaridhënien dhe transparencën në bashkitë e Fierit dhe të Lushnjës dhe për të zvogëluar mund&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.019Z

Harta e re, Peleshi: Bashkitë e mëdha, më të fuqishme, më shumë projekte e më shumë fonde

TIRANE-Zëvendëskryeministri Niko Peleshi, i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini dhe deputetja Evis Kushi, përuruan sot përfundimin e punimeve të rrugës Balëz – Letan, në komunën Bradashesh të Elbasanit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.470Z

KLSH padit në Prokurori 12 zyrtarënë bashkitë Durrës e Sarandë

TIRANE- Kontrolli i Lartë i Shtetit çon në prokurori ish-kryetarin e bashkisë së Sarandës, Edmond Gjoka, dy Zëvendës Kryetarë të Bashkisë Durrës, Adi Çela e Zhuljan Varfi, si dhe 9 punonjës të Bashkisë Durrës.&n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.312Z

Mbyllen 64 bashki. PS kryeson me 35 PD ka marre 29

Pas përfundimit të numërimit të pjesës më të madhe të kutive të votimeve në të gjithë vendin rezulton se për qarkun e Beratit, bashkinë Berat, Urën Vajgurore, Kuçovë dhe Poliçanin do t’i drejtojnë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama