Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.374Z

Rusia e Bashkuar humb elektorat

Në zgjedhjet rajonale në Rusi partia qeveritare "Rusia e Bashkuar" ka humbur rreth një të pestën e ithtarëve të saj. Sipas rezultateve të para edhe pse prin në të gjitha rajonet zgjedhore, partia e kryeministrit Vladimir Putin, ka humbur një pjesë të madhe të elektoratit. Po ashtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.665Z

Opozita e Bashkuar, Rama mbledh aleatët

Partitë opozitare kanë nisur takimin e radhës, që po mbahet në selinë e Partisë Socialiste. Në takimin e thirrur nga kreu i PS-së Edi Rama marrin pjesë kryetari i Partisë Socialdemokrate Skënder Gjinushi, kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut Vangjel Dule, kreu i PDK-së Na

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.353Z

Perëndimi i bashkuar nevojë historike

Nga Doc. Dr. Vasil Kureta Gjatë periudhës së luftës së ftohtë 1 u përdorën gjërësisht konceptet perëndimi dhe lindja komuniste, që nuk reduktoheshin thjesht në elementin gjeografik, por në kuptimin e dy modeleve ekonomike, sociale e politke diametralisht të kundërta, apo si dy t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.791Z

Mbretëria e Bashkuar mbështetje FSK-së

Prishtinë -Mbretëria e Bashkuar ka dhënë një ndihmë për Forcën e Sigurisë së Kosovës, e cila do të ndihmojë FSK-në për ngritjen e kapaciteve të saj. Marrëveshja është nënshkruar midis Ministrisës së Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar me Ministrinë e Forcës së Sigurisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.595Z

Mbretëria e Bashkuar redukton personelin në Kosovë

Prishtinë - Mbretëria e Bashkuar do të reduktojë numrin e zyrtarëve në kuadër të misionit EULEX në Kosovë. Qeveria britanike ka bërë të ditur shpenzimet e shumta për misionet e saj në botë. Sipas një deklarate, njoftimi i sotëm për uljen e numrit të zyrtarëve nuk ndryshon besimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.721Z

Europianët e duan Europën e Bashkuar

ARBEN MALAJ Inspirimi i Europës së Bashkuar vazhdon të jetë i qartë dhe influencues. Edhe pse Europa e Bashkuar ndodhet në një krizë të lidershipit të saj, në një krizë të rëndë të papunësisë, deficiteve dhe borxheve të larta, edhe pse eurozona ndodhet përballë sfidave të mëd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.476Z

Vdesin binjakët e bashkuar sirianë

Binjakët një muajash, të cilit ishin të bashkuar dhe ishin evakuuar nga një lagje e rrethuar me rebelë në Damask të Sirisë kanë vdekur. Nawras dhe Moaz ishin të bashkuar në gjoks, dhe zemrat i kishin në një kraharor. Qeveria lejoi që të zhvendoseshin në një spital fëmijësh me 12

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama