Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuara

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.497Z

Kombet e Bashkuara, ndihmë për Gërdecin

Kombet e Bashkuara ofrojnë ndihmë në përgjigje të tragjedisë së Gërdecit. Një ekip i specializuar i Kombeve të Bashkuara ka mbërritur në Tiranë me kërkesë të qeverisë shqiptare, pas shpërthimit masiv të një depoje armësh në Gërdec. Ekipi përbëhet nga ekspertë të vlerësimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.425Z

Kombet e Bashkuara, kundër Rusisë

Kombet e Bashkuara deklaruan të hënën se një avion ushtarak rus kishte rrëzuar avionin gjeorgjian të zbulimit që fluturonte mbi Abkhazi, muajin e shkuar. Ky përfundim, pa dyshim përforcon pretendimet e Tbilisit se Moska po ndihmon territorin rebel. Raporti i Kombeve të Bashkuara, që përf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.174Z

Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe

Kryeministri Edi Rama, së bashku me ministrin e Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, dhe atë të Brendshëm, Sajmir Taliri, ndodhen në Emiratet e Bashkuara Arabe për një vizitë dyditore. Ajo që bie në sy prej fotove të publikuara nga vetë kreu i qeverisë, ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.781Z

Gjermania dhe Kombet e Bashkuara

GJERMANI- Pak para 40-vjetorit të anëtarësimit erdhën lëvdata nga fare lart: sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-Moon vlerësoi në një ceremoni në Nju Jork rolin e Gjermanisë në bashkësinë e shteteve. Para dhe pas ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.809Z

Emiratet e Bashkuara Arabe njohën Kosovën

 Emiratet e Bashkuara Arabe e njohën pavarësinë e Kosovës, duke u shënuar si shteti i parë arab, që e njeh Republikën e re në Ballkan dhe vendi i 51-të në botë, që pranon shpalljen e pavarësisë nga Prishtina, si akt legjitim. Lajmin për njohjen e Kosovës e ka bërë agjencia zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.100Z

Emiratet e Bashkuara Arabe njohin Kosoven

Emiratet e Bashkuara Arabe e njohen pavaresine e Kosoves, duke u bere shteti i pare arab qe e njeh Kosoven. Me kete njohje numri i shteteve qe pranojne pavaresine rritet ne 51. "Emiratet e Bashkuara Arabe shpallin se e njohin Kosoven si shtet te pavarur", ka njoftuar EAM, agjencia zyrtare e lajmeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.878Z

Ankara akuza Shteteve te Bashkuara

Thellimi i skandalit të korrupsionit në Turqi po tendos marrëdheniet me Shtetet e Bashkuara. Për Ankaranë, hetimi është një konspiracion ndërkombëtar dhe akuzon për përfshirjen edhe Uashingtonin. Mediat pro-qeveritare po faj&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama