Rezultate te kerkimit per termin: +Baskis

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.503Z

Zgjedhjet për kryebashkiakun e Korçës, demokratët propozojnë 35 emra - kryesia lë në garë 6 prej tyre

23-09-2013 / Gazeta 55 Demokratët e Korçës kanë propozuar më tepër se 35 emra kandidatësh për garën e bashkisë. Pas një procesi diskutimi dymujor, strukturat e PD propozuan një numër të konsiderueshëm kandidatësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.993Z

Pogradec, përmbytje dhe rrëshqitjedherash në disa zona nga moti i keq

POGRADEC - Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme të shumta në qytetin e Pogradecit duke ‘përmbytur’ disa rrugë.Situata më problematike paraqitet në unazën e qytetit pranë baskisë së Pogradecit, ndërsa fusha e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.725Z

Lulzim Basha qytetar nderi i Prishtinës

Në këtë mbledhje e sotme të Kuvendit të Komunë së Prishtinës, këshilltarët e asamblesë, në mënyrë unanime votuan pro propozimit për shpalljen Qytetarë Nderi të Prishtinës, kryetarin e Baskisë së Tira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.358Z

Elbasan,tregtarët protestakundër pagimit të tatim-taksave

ELBASAN - Pak ditë pasi është mbyllur protesta e tregtarëve të Lezhës për çështjen e tatim-taksave, protesta tashmë është zhvendosur në Elbasan. Protesta që po zhvillohet në tregun industrial të Elbasanit bëh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.922Z

‘Seseri’, KQZ voton Eduart Konomin, deputeti i ri i PS

TIRANE-Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve zëvëndësoi sot vendin e mbetur bosh në Kuvend nga deputetja socialiste Rudina Seseri, me kolegun e saj në listë pritje, Edison Konomin. Emri i Konomit mori votat me konsensus të palëve në KQZ duke përmbyllur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.781Z

Korçë, promovohet simultania eShahut, së shpejti akademi shahu

KORCE- Është promovuar në Korçë këtë fundjavë simultania e Shahut. Me pjesëmarrjen e mjeshtërve të mëdhenj të shahut shqiptar, Fatos Muça dhe Erald Dervishi, në pedonalen e qytetit është organizuar një konk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.393Z

Topi ne Kucove Te punojme per te permbushur axhenden integruese

Presidenti i vendit Bamir Topi ka qenë sot në qytetin e Kuçovës ku dhe është shprehur se të gjithë duhet të punojnë me përkushtim për të përmbushur axhendën integruese të vendit ashtu siç dhe ka kërkuar Bas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama