Rezultate te kerkimit per termin: +Bastija

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.948Z

Ambasada Amerikane, Bastija e Tiranës

Nga Kastriot Myftaraj Është një reagim që e kanë të gjithë të huajt me të cilët kam udhëtuar me makinë në Rrugën e Elbasanit, kur kalojmë para selisë së Ambasadës Amerikane. Duke parë muret masive prej betoni të ambasadës, të rrethuara me karakolle rojesh, vizitorët e huaj të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.143Z

“Të Indinjuarit” francezë pushtojnë përkohësisht Bastijën

Ndërkohë që rreth një mijë të rinj francezë janë mbledhur, sipas modelit spanjoll, për të protestuar kundër papunësisë, punësimit të përkohshëm dhe korrupsionit, forcat policore të kryeqytetit të Francës  kanë vendosur largimin e tyre nga vendtubimi, sheshi “Bastija”, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.326Z

Çfarë ka ndodhur më 22 prill?

370 – Fillon ndërtimi i kështjellës së Bastijes qëllimi ishte për të mbrojtur Parisin nga sulmet angleze gjatë Luftës 100-vjeçare Angli – Francës. Por me kalimin e kohës, Bastija u bë sinonim burgu e torture nga mbreti ndaj nënshtetasve të vet. Bastija u bë simbol i fuqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.009Z

Banori libertin i kështjellës së Bastijës

(në vazhdë të Impresione parisiane) Vite më parë, kur miq të ndryshëm më kërkonin të shikonin dhe Kështjellën e Bastijës (Bastille) në Paris unë vija buzën në gaz, pasi kështjella kishte mbetur gjithnjë në imagjinaren e popujve si një kështjellë reale. Një ditë, duke shoqër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.247Z

  Reflektim pas turpit të KOKSH-it/ Në fillim ishte dhunaNjë nga nxënësit e Jezu Krishtit, Gjoni, shkroi “në fillim ishte fjala”, por asambleja olimpike shqiptare doli krejt në kundërshtim nga librat e shenjtë

Bledar KUKA - “Olimpizmi kërkon të krijojë një mënyrë jete të bazuar në gëzimin e përpjekjeve, vlerave edukative të shembullit të mirë dhe respektit për parimet etike themelore dhe universale”. Kjo është fjalia e dytë e pikës së parë të parimeve themelore të olimpizmit, san

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.976Z

Edi Rama une ju sfidoj

/ / NgaAMIK KASORUHO Nuk mendoja te jetoja kaq gjate sa te shihja turpin e dhunes ne bulevardin Deshmoret e kombit. Te shikoja qe po perterihet ajo qe ju e keni permendur vete ne 1991  me fjalet- zoologjizem ideologjik. Por ende ka vend per nje keshille per ju keshill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.146Z

Redaksia që nuk ekziston më

Betejat kulturore të zhvilluara me anë të humorit. Ata vranë një mënyrë të menduari. Charlie Hebdo. Kati i poshtëm i redaksisë së gazetës, gjendet tek nr.10 në rrugën "Nicolas-Appert", një aks i ngushtë dhe i shkurtër në distriktin e XI të Parisit, vetëm pak hapa larg nga Basti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama