Rezultate te kerkimit per termin: +Batumi

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.483Z

Anija e dytë amerikane mbërriti në Gjeorgji

Autori i Lajmit: red.Anija e dytë amerikane me ndihma humanitare ka mbërritur në portin gjeorgjian Batumi. Dallas është anija e dytë e Shteteve të Bashkuara që mbërriti në Gjeorgji, pasi të dielën luftanija McFaul i solli ndihmat në portin Batumi. Zëdhënësi i marinës amerikane, ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:38.966Z

Klinton vazhdon turneun në Kaukaz

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton do të zhvillojë bisedime me presidentin gjeorgjian Mihail Sakashvili në Batumi. Klinton ka arritur në vendpushimin e Detit të Zit ë Gjeorgjisë të hënën në mbrëmje, në ndalesën e saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.032Z

Manovra detare SHBA-Gjeorgji në brigjet e Detit të Zi

Një anije e flotës amerikane u është bashkuar mjeteve ushtarake gjeorgjiane të lundrimit për manovrat në Detin e Zi, gjë që tregon mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për qeverinë e Gjeorgjisë.Këto manovra, ku marrin pjesë destrojeri amerikan iraketave "Stout"dhe njësi të flotës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.169Z

Hillary Clinton në Azerbajxhan

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, qëndroi në Azerbajxhan, që ishte edhe ndalesa e fundit e turneut të saj në vendet e Kaukazit Jugor.Ajo fluturoi nga Batumi i Gjeorgjisë, ku të martën i ka bërë thirrje presidentit gjeorgjian, Mikhail Sakashvili, të mbajë zgjedhje të lira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.062Z

Clinton kërkon tërheqjen e Rusisë nga Gjeorgjia

Sekretarja amerikane shtetit, Hillary Clinton, është takuar me zyrtarët më të lartë të Gjeorgjisë, me ç’rast është biseduar për forcimin e mbrojtjes së këtij vendi.Clinton ka marrë pjesë në një “dialog strategjik” me zyrtarët e Gjeorgjisë, në qytetin port Batumi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.342Z

Gjeorgji, policia ndërhyn për shpërndarjen e protestave

Protestuesit anti-qeveritar kanë sulmuar sot dhunshëm një veturë në lëvizje, duke nxitur kështu ndërhyrjen e policisë. Incidenti ndodhë një ditë pasi mijëra protestues opozitar dolën në rrugë duke bërë thirr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.384Z

Rusi/ Dënohet një ushtar për spiunazh në favor të Gjeorgjisë

Një gjykatë ushtarake ruse dënoi sot me nëntë vjet burg një ushtar rus për spiunazh dhe kalim informacionesh sekrete Gjeorgjisë, gjatë konfliktit të armatosur të vitit të kaluar që ndodhi mes dy vendeve, njoftuan sot agjencitë ruse të lajmve. Prokurorët deklaruan se Sergeant Jemal N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama