Rezultate te kerkimit per termin: +Bazuar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.394Z

Integrimi, Berisha: Proces të bazuar në meritë

Qeveria shqiptare krkon nj proces integrues t bazuar n merit, me garancin e arritjeve, t cilat jan t prbashkta pr vendet antare. Nisur pr nga rndsia, pr qeverin e koalicionit t djatht, integrimi evropian sht nj nga angazhimet m serioze t vendit, nj proces q, sipas Kryeministri Sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.631Z

Mustafa: Kosova, shtet i bazuar në vlera multikulturore

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa tha se Kosova si shtet i pavarur, i bazuar në vlera multikulturore, respekton dhe synon ndërtimin dhe vazhdimin e respektimit të këtyre vlerave. Ai këto komente i bëri të enjten, më 23 prill, në Ditën e komunitetit turk. "Me qytetarët turq kemi kaluar nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.456Z

Berisha në Mynih: Ekonomia shqiptare e bazuar mbi model liberal

Kryeministri Sali Berisha në deklaratën e tij në Konferencën e 48-të të Sigurisë, deklaroi se qeveria që ai drejton do të bëjë gjithccka për të nxitur rritjen ekonomike. Deklarata është bërë në mbyllje. Deklarata është bërë në mbyllje të vizitës së tij në Mynih, në Gjerma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.645Z

Heqja e vizave bazuar ne reformat zgjedhore

Sot posta shqiptare me te gjitha 551 zyrat e saj ka adoptuar teknologjine me te larte ndaj pergezoj punonjesit dhe drejtuesit e saj qe me perkushtim kane permiresuar sherbimet postare. Keshtu deklaroi kryeministri Sali Berisha i cili inaguroi Qendren e Sherbimeve Universale. Kryeministri Berisha t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.260Z

Berisha: Buxheti i katastrofës i bazuar vetëm në vjedhje

Deputeti demokrat Sali Berisha e ka cilësuar pr/buxhetin e vitit të ardhshëm si një katastrofë për Shqipërinë, që nuk parashikon investime, por vetëm shpenzime për luks nga ana e qeveritarëve. Gjatë fjalimit të tij në Kuvend, ish-kryeministri tha se qeveria e çoi ekonominë në katas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.720Z

Kryesocialisti: Shendetesia e bazuar ne sigurime, i falimentuar

Lideri i Partise Socialiste, Edi Rama, gjate vizites se tij te zhvilluar paraditen e djeshme ne spitalin pediatrik te Seluadin Bekteshi, shprehu domosdoshmerine e shkeputjes se sistemit nga skemat korruptive te sigurimeve dhe per nje ndryshim radikal te te gjithe sistemit shendetesor pas 28 qershori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.874Z

Një model i ri bazuar mbi arsimin profesional

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Konferencën e nivelit të lartë "Aftësitë për të ardhmen - Europa Juglindore": Ju jam shumë mirënjohës për këtë ftesë. Jam mirënjohës këtij programi dhe e konsideroj këtë moment të Konferencës si një mundësi për të reflektuar mbi gjëra që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama