Rezultate te kerkimit per termin: +Bejrut

Total: 456
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.831Z

OKB dënon sulmin në Bejrut

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dënuar sulmin në Bejrut, nga i cili u vranë gjashtë persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë. Sekretari i përgjithshëm, Ban Ki-Moon, ka thënë se sulmi i së enjtes pasqyron një përshkallëzim shqetësues të dhunës në Liban. Ai u ka b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.374Z

Komandanti i Hezbollahut vritet në Bejrut

Lufta e Sirisë Teknicieni ishte njeriu që prodhonte armë të sofistikuara. Akuza për Izraelin Një komandant i lartë i grupit militant shia Hezbollah të Libanit u vra me atentat pranë Bejrutit, deklaroi kjo organizatë. Sipas saj, Hasan Lakis u vra pranë shtëpisë së tij në Hadath, 7 kilo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.320Z

Autobombe ne Bejrut

Një autobombë në një lagje të krishterësh në bejrut ka shkaktuar një shpërthim të dhunshëm. Deri tani sipas shtypit të Libanit, viktimat janë tetë ndërsa të plagosurit 80. Dy ndërtesa rezidenciale janë shkat&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.538Z

Topalli ne Bejrut lobon per Kosoven

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, e cila po zhvillon një vizitë zyrtare në Liban, u kerkoi autoriteteve me te larta libaneze njohjen e pavaresise se Kosoves. Ky eshte dhe qellimi kryesor i kryeparlamentares ne Liban, e cila, ne diten e dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.863Z

MPJ dënon sulmin përpara Ambasadës së Iranit në Bejrut

TIRANE - Ministria e Punëve të Jashtme dënoi sot sulmin terrorist të dyfishtë me bomba përpara Ambasadës së Republikës Islamike të Iranit në Bejrut, ku si pasojë e shpërthimeve kanë gjetur vdekjen mbi njëzet qytetarë të pafajshëm dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë. MPJ shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.159Z

Shteti Islamik merr persiper sulmet kamikaze ne Bejrut

0 brbr SSSAbrASS brbrShteti Islamik mori pergjegjesine per dy sulmet kamikaze ne Bejrut kryeqytetin e  Libanit ku humben jeten 43 persona dhe u plagosen mbi 200 te tjere Shperthimet ndodhen ne lagjen Burxh Al Baraxhneh nje lagjet Shiite ne jug te Bejrutit e njohur edhe si baza e Hezbollahut qe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.097Z

Autobombë në Bejrut, vritet ish-ministri Mohammed Shattah

BEJRUT – Një autobombë ka shpërthyer paraditen e sotme në afërsi të hotelit “Katër Stinët” në Bejrut, duke shkaktuar të paktën pesë viktima dhe disa të plagosur. Mësohet se në atentat ka humbur jetën ed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama