Rezultate te kerkimit per termin: +Bektash +Aga

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.717Z

Halili dhe Hajria, rikthehet në TKOB

Baleti i parë shqiptar Halili dhe Hajria u rikthye sot, në mbrëmje në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. E cilësuar si një nga veprat më të mira, dhe  më të rëndësishme për historinë e këtij institucioni, baleti rikthehet për dy netë në TKOB. Skena betejash masi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.367Z

Paradat e Enverit, me madheshtore

Parada e djeshme ushtarake, e organizuar ne kuader te 95-vjetorit te formimit te Forcave te Armatosura, duket se nuk ka kenaqur pritshmerine e ish-ushtarakeve shqiptare. E konceptuar ne nje stil modern dhe sportiv, parada e sivjetshme ka qene larg madheshtise dhe pompozitetit te paradave te zhvillua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.140Z

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit

ALUIZNI publikon listën me 1027 emra që duhet të paraqiten pranë Agjencisë së Legalizimit për të bërë pagesën për parcelën e ndërtuar dhe më pas të pajisen me lejen e legalizimit. Lista e përfituesve janë banorë në zonën e ish-Kënetës     NR EMER ATESI MBIEMER 1 A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.146Z

Pensionet, 149 ushtarakët që do të marrin paratë

Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka përfunduar llogaritjen e pensionit për 149 ish-ushtarakë, të cilëve do t’u depozitohet përfitimi në llogaritë përkatëse, sipas listës së miratuar më datë 13 maj. Këta qytetarë përfitojnë sipas ligjit për pensionet e ushtarakëve. Gazeta b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.606Z

Ish-pronaret, sot ndahen 500 milion leke

Autori i Lajmit: red.Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave (AKKP) ka përgatitur listën me emrat e 163 personave të cilët përfitojnë si ish-pronarë, nga fondi prej 500 milionë lekësh të akorduar nga shteti për vitin 2008. Elvis Çefa, Drejtori i ri i Përgjithshëm i AKKP, tha so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.328Z

Muzg marsi mbi varrin e Sandër Prosit

1. Ditët e fundit të marsit janë të ftohta. Dëbora që ka rënë para dy ditësh sjell me vete edhe një erë të ftohtë nga mali i Dajtit, por në varrezat publike të Sharrës rrezet e ngrohta të diellit e thyejnë fundin e dimrit dhe lajmërojnë ardhjen e pranverës. Bari i gjelbër ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.308Z

Pronarët, dosjet e gjyqeve me Hipoteken dhe Agjencine e Pronave

Laureta Rryçi Pretendentët për pronarë të mijëra hektarë toke kanë parë si zgjidhje të vetme padinë në gjykatë për të rifituar pronën e trashëguar. Të dëmtuar nga mbivendosjet, apo nga ndonjë vendim i padrejtë i Agjencisë së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave, qindra qytetar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama