Rezultate te kerkimit per termin: +Belfasti

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.934Z

Belfasti këmben të shkuarën e trazuar me të ardhmen e shkëlqyer

Nga bashi i një barke që ngjitet ngadalë kundrejt rrymës së ujërave të lumit Lagan në Belfast, bregu duket thuajse si të gjitha ato zona industriale të braktisura nga koha. Pak më tej bien në sy ndërtesa me xhama të thyera; makineritë dhe pajisjet vërehen përpara oborreve gjysmë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.960Z

Pete Doherty dyshohet per virusin A/H1N1

Pete Doherty ka anuluar turneun me grupin e tij Babyshambles ne Irlande per shkak te problemeve te medha qe ai po kalon me shendetin. Ish i fejuari i Kate Moss eshte shtruar ne urgjencen e spitalit te Wiltshire pasi ka probleme me rruget e frymemarrjes. Mjeket po e mbajne ne vezhgim inten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.311Z

Britanikët tallen me Skënderbeun për gafën e vizave

Fillimisht u mendua si gjithmonë se grekët po u bëjnë lojëra futbollistëve të Skënderbeut, të cilët nuk po merrnin dot viza për të shkuar në Irlandë për ndeshjen e kthimit të Champions League. Por më vonë u mësua se bëhej fjalë për një gafë trashanike. Pasi fituan në Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.577Z

Mendoi se ishte shtatzene por shihni cfare i thane mjeket FOTO

Transmetuar me 28092016 - 1702 Ka menduar ishte shtatzene por ka mjaftuar vizita per te kuptuar se cfare kishte dhe se cfare ndodhej ne barkun e saj Ajo e ka pershkruar situaten si te tmerrshme pasi mjeket zbuluan se kishte tumor ne barkun e sajbr br Marga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.395Z

Veriu i Kosovës, status ligjor si Belfasti

“EU Observer” shkruan për model të ngjashëm me Tirolin Jugor dhe Irlandën e Veriut Bashkimi Europian është i gatshëm për bisedime rreth statusit të veçantë për veriun e Kosovës, në përpjekjet për të gjetur një kompromis përfundimtar ndërmjet Beogradit e Prishtinës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.401Z

Fokus/Mitrovica mëson nga praktikat e qyteteve në tranzicion

Përfaqësues të qyteteve të ndryshme botërore në tranzicion, me situata të ngjashme si Mitrovica, janë tubuar në këtë qytet për të diskutuar në lidhje me përvojat e tyre për zgjidhjen e problemeve ekzistuese. Forumi i qyteteve në tranzicion ka mbledhur në Mitrovicë mysafirë nga qy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.610Z

Opinion/Skupja e Gruevskit si Belfasti i Fueres

Ky mendjeantiku i VMRO-së dhe kryeministër i guvernës, Nikolla Gruevski, ka nisur  me yrysh e me vrap të bëjë punërat që i bën çdo pushtues me dredhi-të mbjellë simbolikën e pushtimit të vet, Që vjen me thënë – Të sundimit e të dominimit të vet mbi shqiptarë dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama