Rezultate te kerkimit per termin: +Bendo

Total: 429
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.928Z

Agim Bendo çensuron Prokurorine

Peshorja, e cila ndodhet në ambjentet e brendshme të Këshillit të Lartë të Drejtësisë është simboli i drejtësisë që do të thotë se një gjykatës është i paanshëm dhe i drejtë vetëm atëhere kur peshon qëndrimet e të dyja palëve në proçes. Por duke ju referuar ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.928Z

Bendo, dëm shtetit 71 milionë lekë

Të tre gjyqtarët që i dhanë pafajësinë ish-ministrit Pango, duke cënuar rëndë gazetarinë investigative në Shqipëri, rezultojnë të kenë probleme gjatë ushtrimit të profesionit të tyre si edhe gjykime të dyshimta. Agim Bendo, siç shkruan edhe gazeta “Shqip”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.938Z

Pango, Agim Bendo censuroi prokurorinë

Organi i akuzës: Emisioni invesigativ në funksion të transparencës regjistroi bisedën me ish-ministrin Peshorja, e cila ndodhet në ambientet e brendshme të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, është simboli i drejtësisë, që do të thotë se një gjykatës është i paanshëm dhe i dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.183Z

Akuza: Bendo të dorëhiqejdjali avokat i Genti Jahja

TIRANE- Në rekursin e dorëzuar në Gjykatën e Lartë, prokuroria evidenton dhe një fakt tjetër që tre javë më parë u denoncua nga gazeta “Shqiptarja.com”. Sipas akuzës në trupin gjykues që liroi Adrian Fullanin ka qenë dhe gjyqtari Agim Bendo.Ky i fundit rezulton të jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.551Z

Helidon Bendo, matematicieni i emëruar në krye të SHISH

Helidon Bendo pritet të drejtojë Shërbimin Informativ Shtetëror pasi të jetë dekretuar nga Presidenti i Republikës Ilir Meta. Po kush është njeriu që pritet të drejtojë institucionin më të rëndësishëm të sigurisë kombëtare? Helidon Bendo ka mbajtur detyrën e zv/Drejtorit të Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.600Z

Bendo bashkon gazetarët

Unioni i gazetarëve ka mbledhur në një tryezë sot në hotel “Tirana” gazetarë, juristë e konstitucionalist, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile për të diskutuar mbi çështjet e privacisë në raport me investigimin gazetaresk në emër të të mirës publike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.535Z

BSH, Gjyqtari Bendo liroi nipin egruas, djali avokati që e mbrojti 

Të tjera rreth shkrimit BSH, 3 të akuzuar rekurs për lirinë Akuza drejt Gj.Lartë për Fullanin TIRANE- Drejtësia Shqiptare vazhdon të prodhojë çudira, pasi një ditë më parë gjyqtari i Apelit Agim Bendo, ka ven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama