Rezultate te kerkimit per termin: +Bendon

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.047Z

Presidenti Nishani emëron në Apelgjyqtarin më të përfolur, Bendon

Të tjera rreth shkrimit Nishani: KLD akuzohet padrejtësisht nga politika Tahiri ironizon: Nishani dhe Fatmira janë "të pavarur" TIRANE - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani emëroi si anëtarë të Gjykatës së Apelit, Agim Bendon, i cili është gjyqtari më i përfolur për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.551Z

Jep dorëheqjen kreu i SHISH, Rama propozon Helidon Bendon

Ka dhënë dorëheqjen kreu i SHISH, Visho Ajazi Lika. Burimet bëjnë të ditur se dorëheqja ka ardhur edhe si pasojë e përfudnimit të mandatit.  Ndërkohë  kryeministri Edi Rama i ka paraqitur dorëheqjen e  kreut të SHISH, Presidentit Ilir Meta dhe ka propzuar Helidon Bendon,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.367Z

Presidenti Meta: Ja pse nuk e kam dekretuar ende Helidon Bendon në krye të SHISH

TIRANE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka komentuar sot në konferencën e përbashkët me homologun nga Mali i Zi, Filip Vujanoviç edhe arsyet pse nuk ka dekretuar ende kreun e ri të SHISH, të propozuar nga kryeministri Edi Rama, Helidon Bendon. Kujtojmë se posti ka mbetur vakant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.657Z

Presidenti Meta dekreton Helidon Bendon në krye të SHISH-it

Në kulmin e një situate të tensionuar politike, sidomos mes konfliktit Kryeministri-Presidencë, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Helidon Bendon si kreun e ri të Shërbimit Informativ Shtetëror. Mësohet se presidenti dekretoi mbrëmë zëvendës Drejtorin në postin e Kreut të SHISH-it pas r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.941Z

Gjykata e Lart rrzon Bendon

Emisioni ‘Fiks Fare’ do të transmetojë sot sërish denoncimin dhe argumentat per abuzimin me detyrën të ish-ministrit të Turizmit, Kulturës, Rinise dhe Sporteve, Ylli Pango, duke iu pergjigjur pikë për pikë vendimit të gjyqtarit Agim Bendo dhe ku duket qartë njëanshmeria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.989Z

Nishani emeron Bendon ne Apel

Presidenti i Republikës ka deklaruar në Këshillin e Lartë të Drejtësisë se KLD-në në funksionimin e saj nuk e lidh asgjë me maxhorancat politike. Duke kërkuar pavarësi në KLD, Nishani tha se, ky Keshill solli modelin e pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.195Z

Ushtarakët, 28 vjet burg për shitjen e fishekëve

Rënia e akuzës së trafikut të municioneve, i ka shpëtuar ish-ushtarakët e kapur me 51 mijë copë fishekë, nga një dënim i rëndë. Dje Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të shpallë fajtorë për veprat penale të "Shpërdorimit, shkatërrimit ose dëmtimit të pasurisë ushtarake"

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama